Cloaking Nedir?

Cloaking Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Cloaking Nedir?
Cloaking nedir? Cloaking nasıl yapılır? makalemizde birlikte inceleyeceğiz. Cloaking SEO' ya faydaları nelerdir?

Cloaking Nedir?

Cloaking, arama motorlarında farklı sayfalara yönlendirme olarak nitelendirilebilir. Aynı web adresi altında, gerçek ziyaretçiler için örümcek, crawler, veya spider denilen botlar için farklı site hazırlamasına web literatüründe ‘’Cloaking’’ denilir.

Amaç, arama motorlarında üst sırada yer almaktır. Botlara daha zengin içerik sağlayan cloaking yazılımları başta Google olmak üzere tüm tarayıcılarda yasaklanmıştır.

Cloaking Nasıl Yapılır?

Ankara SEO ajansı, Cloacing yönteminde tarayıcılara ait User Agent (arama motoru robotları) yazılımları ile gerçek olmayan sayfalara yönlendirilmeleri önlüyor. Kullanıcıların erişim sağlamak istedikleri web sitesini taramak için giriş yaptıklarında farklı sayfalara yönlendiren, kullanıcılar tarafından görülmeyen fakat arama motoru botları için hazırlanan cloaking yöntemleri artık kullanılmıyor.

Bu şekilde tasarlanan sayfalarda maksat sadece üst sırada görüntülenmek olduğu için, dizayn kaygısı olmadan sayfa yüklenme hızı maksimize edilir. Gereksiz kod satırları yer almadan, salt metin arama motorlarının tam istediği şekilde sağlanır.

Gelişen algoritmalarla birlikte, arama motorları web tasarım ve algoritma dizaynına göre üst sırada görüntüleme sağlayabiliyor.

Cloaking Yöntemine Gerek Kalmadan

Cloaking yani gizlenme yöntemi, arama motorları tarafından yasaklanmış olsa da günümüzde de yapılabilmektedir. Etik olmayan SEO olarak nitelendirilen yöntemde, amaç tarayıcılarda üst sırada yer alarak farklı sitelere yönlendirme sağlamaktır.

Ankara web tasarım ajansı, Seo yazılımları ile yüksek ve güçlü algoritma dizaynı sağlıyor. Etik yazılımlar ile Cloaaking yöntemlerinin tesir etmeyeceği yazılımlar sunarak, web sitenizin hedef kitlesine doğrudan ulaşmasını sağlıyor.

Arama motorlarını kandırmak ve kullanıcıları yönlendirmek için yapılan teknik, kısa sürede başarılı sayılsa da arama motorları tarafından hızlı ve kısa sürede tespit edilerek, web sitenin tamamen kaldırılmasına neden olmaktadır.

Nano Medya, Seo ve Sem yazılımları, arama motoru reklam ve tanıtım hizmetleri, web tasarım ve tüm dijital hizmetleri ile etik yazılımlar ve kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr