E Ticaret Ne İşe Yarar?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
E Ticaret Ne İşe Yarar?

E Ticaret Ne İşe Yarar?

Teknolojik gelişmeler kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına da bir sürü yeniliği beraberinde getirmiştir. Bunlardan bir tanesi de e ticarettir. E ticaret ne işe yarar sorusuna ise şu cevap verilebilmektedir; bu yöntem şirketlerin internet üzerinden ülke geneline satış yapmasını sağlamaktadır. E ticaret bir mağaza ile sınırlı kalmak yerine yurdun farklı yerlerine pazarlama yapabilme olanağı vermektedir. Bu da mağaza zinciri kurmaktan çok daha hesaplıdır.

Dünyada en çok kullanılan ticaret yöntemlerinden bir tanesi e ticarettir. Ülkemizde de e ticareti kullanan şirket sayısında artış bulunmaktadır. E ticareti kurmak isteyen kişiler ise Nano Medya ekibine başvurmalıdır. 2011 yılından bu yana web tasarımı ve yazılım hizmetleri veren şirketimiz e ticareti kurumlar için kolay hale getirmektedir. 

E Ticaretin Avantajları

Birçok şirketin e ticarete geçmesinin nedeni bu yöntemin çok fazla avantaj sağlamasıdır. Bu avantajlardan belki de önemlisi maliyetinin mağaza açma maliyetinden daha düşük olmasıdır. Bunun yanı sıra mağaza açan kişiler yalnızca o semt ve ile özelinde satış yapabilmektedir. Fakat e ticaret tüm ülkeye hizmet verilmesini sağlamaktadır. Bu da şirketler için çok daha fazla potansiyel müşteri anlamına gelmektedir. Ayrıca mağazalarda satış yapılacak ürün sayısı mağaza büyüklüğüyle orantılıdır. Fakat internet ortamındaki ticaret sınırsız sayıda ürünün piyasaya sürülmesine olanak vermektedir.

İnsanların en çok alışveriş yaptıkları süreler iş çıkış saatleri ya da tatillerdir. Fakat bu gibi zamanlarda mağazalarda kapalıdır. Bu da şirket için müşteri kaybedilmesi anlamı taşımaktadır. E ticaret ise bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Dijital ortamda ticaret yolunu seçen kişiler 7 gün 24 saat satış yapabilmektedir.

E ticaretin sağladığı bu imkanlardan dolayı insanlar bu yönteme geçmeye başlamıştır. E ticaretinin kurulması için en temel şey ise internet sitesi tasarlanmasıdır. İnternet sitesi e ticaretin mağazasıdır. Bu site olmadan satışlar da gerçekleşememektedir. İnternet sitesinin nasıl tasarlanacağı konusunda problemler yaşayan kişiler için Nano Medya bulunmaktadır. Firmamız ile iletişime geçen kişiler e ticaret ne işe yarar sorusuna cevap bulabilir ve site tasarımı işlemlerini gerçekleştirebilir.

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr