Ekli Dosyadaki 16 Adet için fiyat tekliflerinizi bekler iyi çalışmalar dileriz virüsü

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ekli Dosyadaki 16 Adet için fiyat tekliflerinizi bekler iyi çalışmalar dileriz virüsü
"Ekli dosyadaki 16 adet için fiyat teklifi virüsü" maili geldiyse kesinlikle maili açmayın. Böyle bir sipariş yok tamamen fake yani sahte. Açtığınız an virüs mailinizi ele geçirip sağa sola sahte mail atarak otoritenizi sarsıyor. Ve web sitelerinizi spam'a sokuyor aman dikkat !

 

Ekli Dosyadaki 16 Adet için fiyat tekliflerinizi bekler iyi çalışmalar dileriz virüsü

"Ekli dosyadaki 16 adet için fiyat teklifi virüsü" son dönemlerde mailboxlarda bu şekilde bir yazı görüyorum çeşitli firmalardan mail ile "fiyat teklifi virüsü" gelmekte çok dikkatli olmanız gerekiyor. "16 adet ürün için sipariş fiyat teklifi" başlığı altında ortada bir yayılan bilgisayarınızda mail spam yaparak web sitesi sahiplerini spam'a sokarak Tib.gov.tr tarafından ve telekom tarafından web sitenizin banlanması için yapılan bir antifload şeklidir.

Bu virüs siteleri baz alarak sürekli çevrenize, tanıtıklarınıza, eşinize dostunuza herkese virüsü yayıyor. İnsanlar sizleri tanıdığı için direk maili açıyor. Bakıyor excel dosyasını indirip açması ile birlikte virüs yayılıyor.

"Ekli 16 Sipariş Excel Dosya Virüsü nasıl kurtulurum"

Bu konuda internette gerekli döküman yok malesef fakat geçenlerde bizim firmamıza 'da böyle bir virüs denk geldiğini gördüm tib 'den aradılar spam trafiği var diye bakıp kontrol ettiğimde virüsü tesbit edip sildim. "Norton antivirüs" programı bir tek görüyor diye biliyorum. Çoğu antivirüs tanımıyor. Nod32 ile filan taradım malesef etki etmedi norton en etkili çözüm arkadaşlar böyle bir virüs ile karşılaştıysanız %99 zaten outlook kullananların başına geliyor merak edip excel dosyasını indirdiğiniz an virüs bulaşıyor sakın indirmeyin.

Bu haberi tüm dostlarınız ile paylaşın herkes bilgilensin. Sakın bu excel virüsünü açmayın.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr