Google Analytics Nedir, Avantajları Nelerdir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Google Analytics Nedir, Avantajları Nelerdir?
Google analytics ve avantajları seo sektöründe en çok kulanılan özelliklerden birisidir. Ankara web tasarım firması olarak google analytics kullanmanızı öneriyouz.

Google Analytics Nedir, Avantajları Nelerdir?

Google analytics ve avantajları Seo sektürünün kullanılan sistemlerinden biridir. GA olarak bilinen Google Analytics, müşteri analizi yapan bir sistemdir. E-mağazacılık, e-ticaret sistemleri gibi pek çok platformda kullanıcı ve müşterilerin sanal davranışlarının analiz edilmesini sağlayan bir programdır.

Google Analytics Nedir?

GA, Google tarafından geliştirilen ve ücretsiz şekilde sunulan bir sistemdir. Web site sahipleri kayıt olarak, uygulamadan ücretsiz şekilde faydalanabilirler. Sisteme, Google hesabı oluşturarak dahil olunabiliyor.

Ankara web tasarım firmasının önerdiği uygulamalardan biri olan Google Analytics, sitelerle doğrudan bağlantıya geçerek, Html ve FTP bağlantıları sağlar. Kaydol butonuyla; site sahibine verilen html dokümanının FTP yardımıyla sitenin kök dizinine atılmasıyla doğrulama sağlanıyor.

Ardından program tarafından verilen kod, sitenin son html bloğuna yapıştırılarak işlem sağlanıyor. Ostim web tasarım uygulamalarında GA uygulamaları ile hedef kitlenin davranış raporlaması sağlanıyor.

Google Analytics Avantajları Nelerdir?

Web sitesinin ziyareti, sirkülasyonu hakkında detaylı bilgi sunar. Site üzerinde yapılan inceleme, hangi sayfalara bakıldığı, hangi inceleme ve gezintilerin yapıldığı ile alakalı bilgilendirme sunar. Popüler sayfaların veya ziyaret sonlandırılan sayfaların tespit edilmesi için ideal bir yöntemdir. Böylelikle hatalı sayfalar düzeltilir ve ziyaretçi davranışlarına göre sitede daha uzun süre kalınması sağlanabilir.

Yenimahalle web tasarım sistemlerinde yapılan dijital hizmetlerde, hedef kitleye ilk sıradan ulaşmak ve ticareti yapılan ürün/ hizmet içeriklerinin ideal biçimde yerleştirilmesi sağlanıyor.

Google Analytics sayesinde ticaret sitelerinin müşteri profili artırılabilir. Seo uyumlu anahtar kelime seçimleri, backlink ve link değişim opsiyonları, başlık ve alt başlık etiketleri gibi pek çok konuda, GA raporlarına göre dizayn yapılabilir.

Nano Medya e-ticaret ve pazarlama stratejilerinde, banner reklam ve sipariş raporlarına göre Google Analytics formüllerinden yararlanmaktadır.

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr