Google Görsel Reklamlar Türkiye ‘de ne zaman yayınlanacak

Google Görsel Reklamlar Türkiye ‘de ne zaman yayınlanacak

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Google Görsel Reklamlar Türkiye ‘de ne zaman yayınlanacak

Google Görsel Reklamlar Türkiye ‘de ne zaman yayınlanacak

Google ‘den reklam sektörüne yeni bir renk geliyor. Artık organik arama sonuçlarında google’de görsellerden öne çıkanlar bu duruma biraz üzülebilir. Artık Google daha fazla para kazanmak için yeni yöntemler geliştiriyor. Artık Google’de ön sıralara seo ile yükselmek dahada zor bir hal alacak gibi gözüküyor.

Bu yeni reklam tipi parakende satıcıları için özellikle Google alışveriş reklamları gibi görseller sonuçları arasında görüntülenecek bir reklam çeşidi olacağı söyleniyor.

Bu reklam birimleri bir fotoğrafı birden fazla öğenin satış için etiketlendiği pinterest ‘de atılabilir reklam öğeleri gibi davranmasını sağlar.

Fiyat resmi etiketinin üzerine geldiğinde ürünün marka adı, özellikleri gibi bilgiler ortaya çıkacaktır. Kısacası resmin üzerinde bir etiket ve bu etikette ‘de url yolu olacaktır. Şu anda sadece amerika’da aktif olarak kullanılıyor. Henüz Türkiye Pazarına girmiş değil ilerleyen günlerde takip edip bizlerde göreceğiz. Vitrin görsel arama reklamları Türkiye ‘ ye ne zaman gelir orasını zamanla bekleyip göreceğiz.

Alışveriş platformlarını canlandıracağını vaad ediyorlar fakat organik arama sonuçlarının önünü keserek seo ile yükselen kişilere bayağı bir zorluk getireceği kesin. Kısacası artık Google resmen sadece para üzerine kurulmuş bir arama motoru olacak gibi gözüküyor…

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/google-introduces-shoppable-ads-on-google-images/296551/#close

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr