İdeasoft mu yoksa Ticimax mi?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İdeasoft mu yoksa Ticimax mi?

İnternet üzerinde bir çok çeşit e-ticaret sistemleri mevcuttur. Bunların başında İdeasoft, Ticimax tarzı online akıllı eticaret paketleri bulunmaktadır. Fiyatları oldukça pahalı olduğundan küçük çaplı işletmeler malesef tercih etmekte zorlanmaktadır. Piyasada bir çok eticaret sitesi türemiş durumda peki bunlardan hangileri en iyisi?

Her eticaret sitesinin kendine göre avantajı ve dez avantajı var !

Peki nedir bunlar? Örneğin İdeasoft gerçekten profesyonel bir eticaret sitesi her türlü aradığınız özellik var peki her şeyi yapabiliyorlar mı tabiki hayır ! neden mi? n11 vs dışardan anlaştığı firmalar ile entegrasyon yaptırıyorsunuz, muhasebeyi keza aynı şekilde, B2B ticaretleri nerdeyse tamamı ile dışarıya bağımlısınız. İdeasoftun en kötü yanı ise url slog yapısı bozuk. LA,352 gibi etiket botunda farklı algoritma kullanıyor ve ortalama 1 senedir bu sorunu çözemedi ve google webmasters'de 404 hatalarında inanılmaz bir artış oluyor buda sitedeki otorite puanını ciddi oranda etkiliyor. Bir diğer büyük sorunu ise ürün arama bölümü örneğin ; kiptaçısınız ve 8.sınıf kitaplar diye kategoriniz var ürünleriniz de 8.sınıf kitapları olarak yayınlıyorsunuz fakat arama bölümünde ürün arama yaptığınızda karşınıza 8.sınıf desenizde ürün gelmiyor algoritması neye göre kodlanmış açılcası bilemeyeceğim ama 3-5 farklı sitede aradığımda gerçekten bu problemi gördüm belki kendileri bile farkında değil !

Peki Ticimax nasıl?

Ticimax seo anlamında ideasoft'dan biraz daha zayıf , sık sık kesintiler olduğunu gördüm bir müşterimde fakat sonradan düzelttiler. Ticimax'in de kendine göre eksiklikleri ve daha iyi olduğunu düşündüğüm özellikleri var. Ticimax ideasoft'daki arama problemini yaşamıyorsunuz. Fakat ideasoftta etiketleme sistemi slug yapısı bozuk fakat ( aynı zamanda mobil uyumsuz google o şekilde hata veriyor ) her etiket sisteminde ayrı title , desc ve keywords alanları var buda iyi yanı.

Peki Ticimax de nasıl? ticimax'de arama.aspx?keywords gibi... düşünün bu şekilde bir sistem ve ideasoft gibi detaylı değil. Ama google'de arama motoruna baktığımda daha iyi index ve daha iyi sıralama aldığını farkettim.

menü mantığı bana göre çok karışık , çözülmesi zor. İdeasoft bu konu konuda daha iyi diyebiliriz.

 
23 51
Nanomedya Footer Logo
Yenilik ve kampanyalarımızı sosyal medya aracılığıyla takip edebilirsiniz.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr
© Nano Medya. 2010-2020 Tüm Hakları Saklıdır.