Mobil Uyumlu Site Neden Önemli?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mobil Uyumlu Site Neden Önemli?
Mobil uyumlu site neden önemli? Google mobil uyumlu sitelere neden bu kadar önem veriyor?, mobil uyumlu web sitesi googlede daha mı değerli? bu soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Site Neden Önemli?

 

Duyarlı Web sitesi, yani responsive Web sitesi oluşturulması halinde, hem bilgisayar hem de mobil cihaz girişlerinde ekran boyutuna uygun bir dağılım elde edilmesi sağlanır. Mobil uyumlu site aramalar ve arayüz kullanımıyla ilgili süreçte önem teşkil eder.

Bir web sitesinin ara yüzünün sadece bilgisayarla giriş için uygun yapıda olması halinde, kullanım için mobil cihazlardan yararlanılamaz. Google tarafından da bir sitenin kullanışlı olup olmadığının analizi yapıldığı için, duyarlı web sitesi oluşturulması son derece önemlidir. Sitenin hem ulaşıma uygun hem de kullanışlı olmasını sağlamak amacıyla Ostim web tasarım ile responsive site yapısı hazırlanabilir.

 

Web Sitesi Tasarımında Mobil Uyum

 

Tasarımın bilgisayarla girişlere uygun bir yapıda olması durumunda, web sitesin mobil cihazlarla kullanımında ciddi problemlerle karşılaşılacaktır. Responsive olarak tanımlanan bir site sahibi olmamak, sitenin yapısına bağlı olarak ulaşacağı kitleyi de etkiler.

Günümüzde milyonlarca kişinin aramaları doğrudan mobil cihazlarla yapıyor olması, özellikle de bu fırsattan yararlanamamaya yol açar. Ankara SEO ajansı ile görüşerek, site tasarımınızın mobil cihazlarla giriş için de uygun bir yapıya getirilmesini talep edebilirsiniz.

 

Mobil Uyumlu Olmayan Site

 

Eğer web sitenizin oluşturulma tarihi çok eskiyse ve uyumla ilgili gerekli işlemleri gerçekleştirmediyseniz, mobil kullanıma uygun olmayacaktır. Yeni yapılan sitelerde dahi mobil uyumlulukla ilgili sorunlarla karşılaşılabildiği için, bu alanda uzman olan kuruluşlardan yardım alabilirsiniz.

 

Mobil uyumlulukla ilgili çalışmalar sayesinde web sitenizin hem mobil cihazlardan hem de bilgisayardan giriş için uygun bir yapıda olmasını sağlayabilirsiniz. Yenimahalle Web tasarım firması Nano Medya güvencesiyle sitenin tasarım değerlerinin test edilebilir. Kaliteli web sitesi oluşturulması için, hangi cihazla açıldığına bağlı olarak o cihazın boyutlarına uygun şekilde tasarımının belirlenmesi gereklidir.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr