Mobil Uyumlu Web Tasarım

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mobil Uyumlu Web Tasarım
Mobil uyumlu web tasarım nedir? faydaları nelerdir? web sitemizdeki oteriteyi nasıl etkiler gibi soruları burdaki makalemizde öğrenebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

 

Web sitelerindeki mobil uyumu olayı google'de son yıllarda gerçekten çok popüler olmuş ve google artık algoritmasını nerdeyse tamamını cep telefonu uyumlu web sitelerine yönelik yapmıştır.

Türkiye'de 40 milyon üzerinde cep telefonu , tablet ile internete giren insan olduğunu biliyormuydunuz?

Web sitenizin tasarımı, tablet ve cep telefonlarına hitap edecek şekilde uygun olarak düzenlenmemiş ise ilgili giren kişileri web sitenize ziyaretçi olarak yada müşteri olarak kazandıramazsınız işte bu noktada Nanomedya Bilişim Hizmetleri olarak sizlere mobil uyumlu responsive tasarımlar hazırlayarak web sitenizi herhangi bir cep telefonu, tablet'e uyumlu olarak web sitenizi profesyonel şekilde göstermeye gayret ediyoruz.


Akıllı telefon kullanımının hızla yaygınlaştığı günümüz teknoloji çağında mobil uyumlu web sitesi sahibi firmalar rakiplerine göre her zaman çok daha avantajlıdır.


Cep telefonlarından ürün ve hizmet araştırmalarının ve alışveriş yapma oranının kullanıcıların %80-90 ’lık bir kısmını kapsadığı düşünülürse,mobil uyumlu web sitesi konusunun önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Web siteleri aslında büyük ve yatak monitörlerde görülmesi için tasarlandığı için cep telefonu ve tabletlerde müşterileriniz ziyaretçileriniz sayfanın tamamını görebilmek için ekran çubuğunu sağa sola kaydırmak zorunda kalabilir buda kullanıcıyı rahatsı eder ve sitenizden daha çabuk çıkmasına sebep olur halbuki mobil uyumlu bir tasarım olsa rahatlıkla siteyi gezebileceğinden daha çok zaman geçirir ve amacına ulaşmış olurlar. Mobil uyumlu temalarda yazıların, resimlerin,videoların, kullanıcının cep telefonu yada tabletine göre otomatik olarak sıralanması demektir. Böylece web siteniz tam profesyonel bir tasarım olmuş olacaktır.


Popüler sitelerin çoğu mobil uyumlu yada özel mobil tasarımlı web siteleri kullanmaktadırlar. Web sitesi yaptırırken mutlaka mobil uyumlu bir web tasarım yaptırmayı hedefleyin aksi taktirde yaptırcağınız sitenin google 'de yükeselmesini istiyorsanız mutlaka web siteniz mobil uyumlu olması gerekir.

 
23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr
Ankara Google Partner