Seo Google Analytics | Nanomedya.com.tr

Seo Google Analytics | Nanomedya.com.tr

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Seo Google Analytics | Nanomedya.com.tr

SEO Google Analytics

SEO hizmeti alan ya da almak isteyen pek çok site sahibi tarafından SEO Google Analytics kavramı merak edilmektedir. Bu hizmet Google tarafından 2006 yılında Urchin’in satın alınması sonucu ortaya çıkan ve bu gün ücretsiz olarak verilen hizmetlerden bir tanesidir. Web sitelerinin blogları ve sosyal ağları izlemesine imkan tanıyan bu sistem veri ve ölçüm imkanı da sunmaktadır. Nano Medya olarak bu sistemi kullanmanın avantajlı bir durum olduğunu savunuyor ve doğal trafiğin ölçümü için bu aracın kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bu cümlenin altını doldurmak için SEO Google Analytics sisteminin avantajlarından söz etmek gerekiyor.

  1. Web sitenize ince ayarlar yapabilirsiniz.

Sistemi kullanarak analitik bir rapor elde edersiniz. Bu şekilde farklı bir metin yazma kapasitesine sahip olur ve siteniz için ince ayarlar yapabilirsiniz. Bu uygulama sonunda daha kaliteli bir web sitesi ve daha fazla müşteri trafiği elde ettiğinizi göreceksiniz.

  1. Ziyaretçi segmentasyonu sağlanabilir.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO uygulamaları sayesinde sitenize gelen kullanıcı sayısında artış meydana gelmektedir. Kullanıcı hacmi ve kullanıcı trafiği hakkında bilgi sahibi olmak amacı ile SEO Google Analytics kullanabilirsiniz. Bu sayede topografya ve yönlendirme yapılabileceği gibi aynı zamanda yeni gelen ziyaretçiler ya da siteden çıkarak daha sonra geri dönen ziyaretçi sayıları da tespit edilebilir.

  1. Ziyaretçilerin en çok hangi sayfa ve bağlantılara tıkladığı öğrenilir.

SEO Google Analytics ile ünlü sayfaların hangileri olduğunu öğrenirsiniz. Bu sayede trafiğin artması amacı ile doğru sayfalara yönlendirme yapabilir ve bir ölçüm kapasitesine sahip olursunuz.

  1. Ziyaretçilerin size ait web sitesine nasıl ulaştığı öğrenilir.

Elbette ki ziyaretçiler sadece anahtar kelime kümesi ile web sitenizi bulmuyor. Sosyal medya gibi kanallar kullanılıyorsa bu durumda sitenizi keşfetme imkânını da sahip olunuyor. Genel optimizasyon çabası arttığında ve kullanıcıların kullandığı kanal tespit edildiğinde o kanalda analiz ve raporlama yapılması da kolay oluyor.

  1. Google Analytics ücretsizdir.

Farklı ödeme araçları ile kıyaslandığında yüksek oranda işlevsellik sunmasına karşın bu sistemi kullanmak tamamen ücretsizdir.

SEO Google Analytics ile ziyaret edilen sayfalar, anahtar kelimeler, tercih edilen bölümler, trafik kaynakları, süre ve ziyaret sayısı gibi hareketli olan pek çok kavram üzerinde inceleme yapılabilmektedir. Detaylı bilgi ve hizmetten faydalanmak için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr