Seo İle Sem Arasındaki Farklar

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Seo İle Sem Arasındaki Farklar

Seo İle Sem Arasındaki Farklar

 

Seo ve Sem sayesinde web siteleri, trafiği artırmak için iki farklı teknikten yararlanarak kendilerini tanıtma imkanına sahiptir. SEO yöntemi kullanılabileceği gibi, SEM aracılığıyla daha büyük bütçelerle reklam yapılması mümkün. Ostim Web tasarım firmasıyla görüşülerek, hangi yöntemin daha başarılı sonuç için kullanılabileceği kararlaştırılabilir. SEO uzun vadeli, SEM hızlı sonuç alınabilecek fakat daha masraflı bir yöntem olması nedeniyle site sahipleri tarafından farklı şekillerde değerlendiriliyorlar.

 

Seo’nun Web Sitesine Etkisi

SEO çalışmaları yapılan sitelerin özellikle ilk sırada çıkma ihtimali, yapılan çalışmanın kalitesine ve rakiplerin durumuna göre değişiklik gösterir. SEO ile web sitesinin kalıcılığı, direkt olarak algoritmalara oynandığı için daha uzun sürer. Onlarca hatta yüzlerce kat para harcanması gerekmeden, fakat daha uzun süreli çalışmayla SEO aracılığıyla sitenin üst sıralara taşınması mümkün oluyor. SEO ile SEM arasındaki farklar ödenecek ücrete direkt olarak yansıyor. Hangi kelimeler üzerinde çalışılacağının belirlenmesi, rakiplerin analiz edilmesi gereklidir. Buna uygun şekilde çalışmanın ücreti değişeceği gibi, süresinde de değişiklikler görülebilir. SEO’da maliyet daha düşük, sonuç alma süresi daha uzundur.

 

SEM’in Web Sitesine Etkisi

Reklam vermeye dayanan bir pazarlama yapısı bulunması nedeniyle SEM, tamamen maddi durumu iyi olan firmaların kendini daha kolay tanıtmasını sağlayabilen bir işlemdir. Aynı gün içerisinde dahi, reklam sonuçlarının siteye olan etkisi anlaşılabiliyor. Hızlı bir şekilde reklamların düzenlenmesi, yenilerinin oluşturulması sağlanır. Özel olarak reklam belirlenebilir ve bütçe değerlendirilebilir. SEM aracılığıyla Yandex gibi platformlar üzerinde de SEO’ya kıyasla çok daha hızlı bir şekilde sonuç alınabiliyor. Sadece iki gün içerisinde, siteye gelen ziyaretçi sayısındaki artış net olarak fark edilebiliyor. Ankara SEO ajansı ile görüşebilir ve firmanız için en uygun olan çalışmanın tespit edilmesini sağlayabilirsiniz.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr
Ankara Google Partner