SEO Uyumlu Link Yapımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
SEO Uyumlu Link Yapımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO UYUMLU LİNK OLUŞTURMA’NIN TEMELLERİNİ ÖĞRENİN!

LİNK OLUŞTURMA NEDİR?

Bağlantı kurma, basitçe söylemek gerekirse, diğer web sitelerinin web sitenize geri bağlanmasını sağlama sürecidir. Tüm pazarlamacılar ve işletme sahipleri, yönlendirme trafiğini artırmak ve sitelerinin yetkisini artırmak için bağlantılar oluşturmakla ilgilenmelidir. SEO uyumlu link yapımı ise daha uzmanlık isteyen bir alandır.

NEDEN SEO UYUMLU LİNK YAPIMI

 Google’ın algoritmaları karmaşık ve her zaman evrim geçirmektedir, ancak geri aramalar her arama motorunun hangi sitelerin hangi anahtar kelimeler için sıraladığını belirlemesinde önemli bir etkendir. Linkler oluşturmak, arama motoru optimizasyonunda (SEO) kullanılan birçok taktikten biridir, çünkü linkler Google’a sitenizin kaliteli kaynak olduğuna işaret eder. Bu nedenle, daha fazla geri bağlantıya sahip siteler daha yüksek sıralama kazanma eğilimindedir.

Sitenize bağlantılar oluşturmak için doğru ve yanlış bir yol var. Sitenizde ve iş uzun dönemli yaşama umursuyorsan, sadece doğal linkbuilding, anlam girmesi gerektiğini süreci kazanç manipülatif taktik yoluyla bağlantılar yerine onları satın veya başka ulaşmada (bazen olarak bilinen siyah şapka SEO, sitenizi esasen arama sonuçlarından çıkaran bir uygulama).

Bu kılavuz, Google kurallarını ihlal etmeden organik sıralamanızı iyileştiren kaliteli bağlantılar kurmayı öğretecektir.

Unutmayın, bağlantı kurma yüksek organik arama sıralamaları elde etmek için şarttır.

SEO UYUMLU LİNK YAPIMI SEO İÇİN NEDEN ÖNEMLİ?

Bağlantı kurma önemlidir, çünkü Google’ın web sayfalarını sıralamadaki ana faktördür. Google şunları not eder:

"Genel olarak web yöneticileri, sayfalarına bağlantı veren yüksek kaliteli sitelerin sayısını artırarak sitelerin sıralamasını iyileştirebilir."

Sattığımız rüzgar türbini ekipmanlarını destekleyen bir sitemiz olduğunu hayal edin. Başka bir rüzgar türbini ekipmanı üreticisi ile rekabet ediyoruz. Google’ın, ilgili sayfalarımızın nasıl sıralanacağını belirlemede göz önünde bulunduracağı sıralama faktörlerinden biri de bağlantı popülerliğidir.

SEO UYUMLU LİNK OLUŞTURMA ARAÇLARI VE İPUÇLARI

Peki, bu harika iç bağlantıları kurmaya nasıl gidiyorsunuz? Sayfalarınızı birbirine bağlamak için birkaç kolay adımda bir sistem kurabilirsiniz:

Link Oluşturma için Anahtar Kelime Araştırması: İlk olarak, hem alakalı hem de popüler olan size önerilen çok sayıda anahtar kelimenin bulunması için bir anahtar kelime araştırma aracı kullanmanız gerekir.

İçeriğe Anahtar Kelimeler Atama: Ardından, anahtar kelimelerinizi stratejik olarak gruplandırmanız ve arama dostu bir bilgi mimarisi oluşturmanız gerekir.

Hedeflenen Bağlantı Metnini Kullanarak Bağlantı Sayfaları: Son adım, anahtar kelime araştırmanızı akıllı ara bağlantıya uygulamak; Bunu, keşfettiğiniz anahtar kelimeleri kullanarak içeriğe bağlayarak yapabilirsiniz.

SEO uyumlu link yapımı konusunda destek almak için Nano Medya’nın uzman kadrosundan destek alınız.

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr