SEO ve SEM Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
SEO ve SEM Nedir?
Seo ve Sem nedir? Seo ve SEM arasındaki farklar nelerdir? Seo 'nun özellikleri nelerdir? Sem özellikleri nelerdir? Nerelerde kullanılır? Makalemizde inceleyeceğiz.

SEO ve SEM Nedir?

Seo ve Sem muhteşem ikili olarak değerlendirilebilir. Google ile %100 uyumluluk sağlayarak çalışan ve dijital platformlarda, tüm rekabetçileri geride bırakmanızı ve en üst sıraya yerleşmenizi sağlayan sistemlerdir. Peki Seo ve Sem arasındaki farklar ya da benzerlikler nelerdir?

Seo Özellikleri

Search Engin Optimization (SEO) arama motoru optimizasyonudur. Google, Safari, Yahoo, Bing ve benzer arama motorlarında, arama sonuçlarına göre en üst sırada hedef kitleye doğrudan erişebilmeyi sağlar. Reklam ve tanıtım amacı ile anahtar kelime kullanılarak sıralama yapılır.

Ankara SEO Ajansı, seo yazılımlarında marka, firma, kurum ve kuruluşlara özgü kelime seçimleri ile benzer firmalardan sıyrılarak, müşteri ve kitleye üst sıradan görüntülenme sağlar. E-ticaretin olmazsa olmazıdır.

Sem Özellikleri

Search Engine Marketing (SEM) Arama Motoru Pazarlama sistemi olarak bilinir. Dijital pazarlama sistemlerinin en önemli faktörüdür. Web platformlarında görünürlüğü sağlamak ve artırmak için kullanılan teknik, SEO’ya oranla daha hızlı yükseliş sağlar.

Ankara web tasarım hizmetlerinde, web sitelerine eklenen içerikleri görseller, metinler, reklam ve kampanyalar ile arama sonuçlarında üst sıralara çıkmayı sağlar. E-ticaret ve tüm web platformlarında hedef kitleye ulaşmak ve üst sıradan tanıtım yapmak için önemli yöntemlerdir.

SEO ve SEM Birlikteliği

Her ikisi de arama motoru optimizasyonu olan birisinde ücretli diğerinde ücretsiz uygulamalar yapılan sistemlerdir. Marka bilinirliğini artırmak, dijital platformlarda görünür olmak üzere birlikte kullanıldığında yüksek olumlu etki sağlar.

Ostim web tasarım sistemlerinde, makale içeriklerinde kullanılan seo ve sem uyumlu anahtar kelime seçimleri, görsel dizaynlar, donanım, meta başlıkları, backlinkler gibi pek çok alanda anahtar kelime tasarımı yapılarak, sektörel alanda yüksek başarı sağlanır.

Nano Medya web hizmetlerinde nitelikli yazılımlar, firmanın geliştirdiği kaliteli sistemler ve uluslararası e-ticaret başarısı kazandıran formülleriyle hizmet sunuyor.

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr