Site Dışı SEO 'nun Önemi

Site Dışı SEO 'nun Önemi

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Site Dışı SEO
SEO'nun önemi nedir? site içi seo ve site içi seo 'nun önemi nedir? backlink çalışmalarından hangisi önemlidir.

 Site Dışı SEO 'nun Önemi Nedir?

 

 Site dışı seo backlink çalışmalarında birden fazla backlink kaynakları mevcuttur. Backlink kaynakları haricinde link alındığı sayfanın yapısı ve kaç kelime metin içerisinde yer aldığı önemli bir yer almaktadır. Verilen link'in anahtar kelime üzerine bağlantı verilmesi etkisini arttıracaktır ve o kelimede yükselişi sağlayacaktır.

 Düzensiz backlink çalışmaları sitenizi faydadan çok zarara uğratacağında filtre'ye girmesine sebep olabilir. Bir çalışmanın kalitesi ne kadar kaliteli olursa sitenize o kadar faydası olur. Örneğin site dışı seo yaptıracağınız zaman sitenizin kategorisi ile ilgili doğal backlink almalısınız. Mesela nakliye işi yapıyorsanız nakliyeler ile ilgili web sitelerinden backlink almanız yani sitenizin ilgi alanı ile ilgili sitelerden refernas almak her zaman daha faydalıdır. Örneğin bir elbise satıcısının sitesinin bir gıda satıcısına vereceği link çok da bir faydası olmayacaktır. 

Site Dışı Seo önemi

 Link alırken interent üzerinden keywords.io gibi sitelerden yada google adwords anahtar kelimesi yardımcısından yardım alarak kelimelerinizi seçebilir makale içerisinde kullanarak etkisini daha fazla oranda yükseltebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimelerinizi bold yapmak ve link verirken no follow link etiketini kullanmak sizin için faydalı olacaktır.

Footer Linkler'in SEO'ya etkisi

 

Footer link'ler artık google tarafından ticari olduğu kanıtlandığı için google tarafından paralı olarak alındığı düşüncesi ile artık değersizleştiği söylentisi vardır. Sürekli gelişen seo sektöründe, backlink türleri ve uygulama alanları da gelişmektedir. Google son zamanlarda spam'a önem vermektedir. Footer link alan bir web sitesi birden fazla siteden aldığında google spam olarak algılama oranı yüksektir.

 

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr