Uzun Süreli Domain Almanın Yararları

Uzun Süreli Domain Almanın Yararları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Uzun Süreli Domain Almanın Yararları

Uzun Süreli Domain Almanın Yararları

 

Uzun süreli domain almanın yararları arasında, Google sıralama kriterleri de değerlendirilebilir. Arama motorlarının sıralama ve üst listede görüntüleme kriterleri tam olarak bilinmemekle birlikte, uzun vadeli projelerin daha güvenilir imaj sağladığı düşünülebilir.

Domian Nedir?

 

Alan adı olarak nitelendirilen ve oluşturulacak olan web sitelerinin adı- adresi olarak adlandırılabilir. Web sitelerinin .com ile devam eden kısmı olarak tanımlanabilir. Ücretli ve fakat uygun fiyatlarla kiralanan, satılan domainler en az bir yıllık olarak kiralanmaktadır. Ankara web tasarım hizmetlerinde, yeni firmalara veya ek domain oluşturulacak, backlink alınacak siteler için alan alımları nitelikle seçilerek yapılır. Uzun süreli domain almak, e-ticaret sistemlerinde fayda sağlar. Projenin, ticaretin ne kadar uzun vadede yapılması planlandığı ile alakalı olarak alınabilir. Zira alan adı alınan sitelerde yoğun sirkülasyon ya da e-ticaret başarısı yakalandığında sitenin devamlılığı önem taşır.

Seo ve Domain Özellikleri

 

Seo sistemi için alınan domainlerde, alan adının daha önce web tasarım veya farklı sitelerde kullanılmadığına dikkat etmek gereklidir. Kiralanarak alınan alan adlarını alırken, web sitesinin ana temasının geçmesi önem taşır. Alınacak domain farklı bir ticarette kullanılmış ise farklı bir alan adı seçmek gereklidir. Domain seçimi yaparken;

  • Kısa, etkili ve akılda kalıcı isimler seçilmelidir.
  • Seo açısından kârlı olması için iki kelimeden oluşan domainler seçilmelidir.
  • Önceden kullanılmış domainler ise backlinklerinin kontrol edilmesi gereklidir.
  • Nitelikli temiz backlinkler seçilmelidir.
  • Kaliteli backlinkler edinmiş ve uzun süreli kullanım sağlanmış nitelikli domainler almak, fayda sağlar.
  • Domain ilk kez alınıyorsa, ekstra faktörlerle uğraşmaya gerek kalmadan yepyeni bir alan adı almanız avantaj sağlar.

Domain Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Ostim web tasarım uygulamalarında, kurumsal web tasarım ve markaların özelliklerine göre domain seçimi yapılır. Hem seoya uygun hem de firmaya uygun kelime seçimleri, e-ticaret başarısı sağlar. Nano Medya, .com uzantılı domainleri ilk tercih olarak kullanmaktadır. Hedef kitlenin doğrudan erişmesi için önemlidir.    

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr