Wordpress SEO Eklentileri ile Başarı Sağlayabilir Miyiz?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Wordpress SEO Eklentileri ile Başarı Sağlayabilir Miyiz?

Wordpress SEO Eklentileri ile Başarı Sağlayabilir Miyiz?

Wordpress söz konusu olduğunda elbette ki SEO gözden kaçırılmaması gereken bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Kolay bir içerik yönetim sistemi olan WP üzerinde de kullanıcı çekme amacı olduğu için yapılacak olan arama motoru optimizasyonu çalışmalarına ihtiyaç olacaktır. Dünyada ve ülkemizde de en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden olan WP özelleştirilebilir ve optimize edilebilir olması sebebi ile dikkat çekiyor. Açık kaynak kodlu bir sistem olması bakımından SEO aramaları için eklentiler de eklenebiliyor. Ancak seçilen tema bu noktada önem arz ediyor. Title düzenleme, site haritası, akıllı etiket entegrasyonu, meta description, sayfa açılış hızı ve mobil uyumluluk gibi detaylar dikkate alındığında başarı sağlamak da mümkündür.

Wodpress SEO Nasıl Yapılır?

Wodpress ile kurulmuş bir sitenin SEO uyumlu hale gelebilmesi için 7 adımdan söz edebiliriz.

Web siteniz altın oranla dahi tasarlanmış olsa da siteye trafik çekmeye ihtiyacınız olacak. Arama motorlarında kullanıcıların sizleri fark etmeleri için;

  • Web sitesinin hızı artırılmalı ve performansı iyileştirilmelidir.
  • Tema seçimine dikkat edilmelidir.
  • SSL yüklemesi yapılmalıdır.
  • Link yapılarının da arama motoru optimizasyonu ile uyumlu hale getirilmesi gerekiyor.
  • Yoast SEO’dan yardım alınmalıdır.
  • Google araçları göz ardı edilmemelidir.
  • Siteye eklenecek olan içeriklerin kesinlikle orijinal ve kaliteli olması gerekmektedir.

Wordpress Tema Güncellemelerinde Neden Site Bozuluyor?

Yapılan güncellemeler büyük bir başarı sağlasa da eklentilerde ve temalarda da pek çok sorun yaşanıyor. Komutların ve kodların bozulması sebebi ile pek çok kişi de mağduriyet yaşıyor. Eski kod nedeni ile temada sıkıntı yaşayan pek çok kişinin yanı sıra son sürüme yükseltmekte çareyi bulamayanların sayısı da bir hayli fazladır. Şayet güncellemeler ile siteniz bozuluyor ise geri yükleme yapmalısınız. Fakat geri yüklemenin geçici bir çözüm olduğunun altını çizmek gerekiyor. Chrome Geliştirici Konsolu yardımı ile de bu sorunları çözebilirsiniz. Ayrıca bazı kullanıcıların admin paneline dahi giremedikleri bilinmektedir. Eksik veritabanı güncellemesi, arama çubuğunun çalışmayı durdurması, resim kaydırıcıların çalışmaması ve metin görünümlerinin pasif olması gibi pek çok sorunu çözümü için sistem geri yükleme yapabilirsiniz.

 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr
Ankara Google Partner