Ziyaretçiyi Sitede Nasıl Tutabiliriz?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ziyaretçiyi Sitede Nasıl Tutabiliriz?
Ziyaretçiyi sitede nasıl tutabiliriz? SEO taktikleri ile sitemize nasıl organik hit sağlarız?, Ziyaretçinin ilgisini nasıl çekebiliriz? Sitemizde vakit geçirmesini nasıl sağlarız? Makalemizde inceleyelim.

Ziyaretçiyi Sitede Nasıl Tutabiliriz

 

Ziyaretçiyi sitede tutmanın en başarılı yöntemi, mutlu etmektir. Dijital platformlar, gerçek platformlarla benzerdir. Kişiler mutlu oldukları mekanlar, alanlar ve zamanlarda daha uzun süre kalmak, daha uzun süre vakit geçirmek isterler. Ankara web tasarım firması, nitelikli ve tatmin edici dizayn sistematiği ile sektörel çalışmalar hazırlıyor.

 

Site Popülasyon Faktörü

 

Seo sistemi ile hedef kitleyi siteye seçmek tek başına yeterli olmaya bilir. Seo kadar önemli faktör web tasarım uygulamasıdır. Sitenin alt yapısı, donanımı, içerikleri, fonksiyonelliği ve kolay kullanılabilir olması kısacası doyurgan olması, ziyaretçileri sitede tutmanın önemli faktörüdür.
 
Örneğin ürün tanıtımı yapılıyor ise; satın alma tuşları, ürün açıklama bölümleri, görsel içerikler, ürün hakkında blog ve forum linkleri, sertifika sunumları gibi pek çok içeriğin yer alması gerekir.
Eğlence, haber, bilgiportallarında kullanıcıların hoş zaman geçirecekleri, bilgi edinebilecekleri, oyunlar, testler çeşitli uygulamalarla içeriklerin sunulduğu kaliteli opsiyonlar sunulması gereklidir. Hedef kitlenin ilgi alanları doğrultusunda içerik ‘’sıkmadan’’ ve dayatma olmadan sunulmalıdır.

 

Sitede Sörf Süresi

 

Son zamanlarda reklam yığınları haline gelen pek çok site, ziyaretçilerin çabuk sıkılmasına ve farklı siteleri ziyaret etmesine neden oluyor. Ankara SEO ajansı, web tasarımını ideal, özgün ve yalın temalarıyla donatıyor. Özellikle haber, emlak sitelerinde bilgiye ulaşmak için her yönden açılan reklamlar, sitelerde kalış süresini kısaltıyor. Blog ve haber makalelerinde her bir cümleye bir fotoğraf sistemi, yeni sayfalara tıklanması için yapılan ve ziyaretçilerin art sayfaları asla ziyaret etmediği siteler haline gelmiştir.

 

Tasarım Şıklığı

 

Nano Medya yazım seçiminden, renk seçimine, buton uygulamasından tasarım pencerelerine kadar yalın, kolay kullanılabilen ve doyurgan dijital tasarımlar sunuyor. Kullanıcıların ziyaret etmekten zevk aldıkları, görsel ve eğlenceli içeriklerle, doğru ve anahtar kelime uyumlu optimizasyon sistemleriyle sitelerin daha nitelikli olmasını sağlıyor.


 

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr