Amp Nedir Nasıl Kullanılır?

Amp Nedir Nasıl Kullanılır?

19 Temmuz 2018


Amp Nedir Nasıl Kullanılır?

Amp; Web sitelerinin mobil performanslarını artırmayı destekleyecek şekilde oluşturulan açık kaynak girişimidir. 2015 yılının Ekim ayında oluşturularak değerlendirmeye uygun hale getirilen bir yapısı bulunuyor. Projenin kendi framework alanına sahip olması sayesinde, her zaman için değerlendirmeye uygundur.

AMP ile hızlı sonuç alınabilecek şekilde tasarlanan projede web sayfalarına ulaşımı kolaylaştırmaya ek olarak, hızlı ulaşım imkanı tanınmak istenmiştir. Ostim web tasarım ile satır içi tasarım ve performansla ilgili sorun oluşmadan siteler hazırlanabiliyor.

Normalin çok daha üzerinde olan yükleme süreleriyle birlikte, ücretsiz bir şekilde ön belleğe alma işlemlerinin yeterli olmaması durumunda AMP’den yararlanılabilir. Projenin sadece Google tarafından tasarlanmadığı belirtiliyor. Twitter, Pinterest, Adobe Analytics, Linkedln ve WordPress gibi kurumların da desteğini almıştır.

Amp Nasıl Kullanılır?

AMP sayfalarının çalışma yapısı, kendi frameworkünü kullanacak şekilde belirlenmiştir. Framework ile vaat edilen hıza ek olarak, teknik işlevlere sınır koyma imkanı da tanıdığı biliniyor. Amp Sayfalarında proje yapılarına uygun bir sistem oluşturulduğunun görünmesi için, Google tarafından sağlanan olanaklardan yararlanılması sağlanıyor. Ankara web tasarım firması güvencesiyle AMP sayfaları tasarlanması sağlanabiliyor.

AMP WordPress Bloglarına Nasıl Entegre Edilir?

Web sitesinin AMP standartlarına uygun bir yapıda olmasını sağlamak için, son dönemde sıkça kullanılan AMP eklentisinden yararlanılacaktır. Alternatifleri kullanarak AMP eklentisi için tamamlayıcı olarak çalışan, kişisel alanlara uyan tasarım oluşturulur. Sürümlerin bir kez etkinleştirilmesiyle birlikte, tüm gönderiler için otomatik olarak yeni sürümlerde sürekli olarak aynı işlemin yapılması gerekmeyecektir.

Yapılması gereken tek işlem, AMP versiyonuna erişme sürecinde direkt olarak gönderinin uzantısına /amp/ eklemektir. Hangi gönderiye ulaşmak istediğinize uygun şekilde /amp/ eklenmesi halinde erişmeniz mümkün olacaktır. Yenimahalle Web tasarım