Çapraz Link Değişimi Nedir

Çapraz Link Değişimi Nedir

22 Temmuz 2018


 Çapraz Link Değişimi Nedir

Çapraz link değişimi, Seo sistemleri dahilinde olan arama motorların üst sırasında yer almayı hedefleyen çalışmalardan biridir. Geçmiş yöntemlerden biri olan çapraz link işlemlerinde; karşılıklı ya da çapraz şekilde link değişimleri yapılmaktadır.

Çapraz Link Nasıl Yapılır?

Ankara SEO ajansı hizmetleri ile algoritma dizaynı sağlanarak, arama motorlarında üst sırada görüntülenme sağlanıyor. Çaprak link değişimleri, cloaking yöntemleri gibi doğal olmayan yöntemler arasında sayılmaktadır. Google ve diğer arama motorlarını kandırmak üzere yapılan işlemler, tarayıcılar tarafından kısa sürede tespit edilmektedir.

Arama motoru botları için tasarlanan çapraz linkler, doğal görüntü sunması için 2’den fazla site ile yapılmaktadır. İki veya daha fazla site web tasarım yapan kişiler, link değişimi yapabilmektedir.

İkili Çapraz Link Değişimleri

Paravan siteler açılarak, çapraz link değişim işlemleri sağlanmaktadır. Blog ya da portal kurularak yapılan ve etik olmayan seo sistemleri arasında bulunan yöntemde, arama motorları tarafından tespit edildiğinde web siteleri kaldırılmaktadır.

Ankara web tasarım hizmetleri dahilinde Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında üst sırada görüntüleme sağlanıyor. Google algoritmasına uygun anahtar kelime seçimleri ve dijital tasarımlar sayesinde, etik olmayan seo yazılımlarına gerek kalmıyor.

Arama Sıralamasında Link Değişimi

Farklı siteler kurularak; sitelerden birinin link alması diğerinin link vermesi ile arama motorlarında gizleme sağlanıyor. Tarayıcı botlarının anlamayacağı şekilde, link alışverişi yapılarak arama motorlarında üst sıraya yükseliş sağlanıyor.

Sitelerin spam olarak algılanmaması için çapraz link değişiminin doğru şekilde yapılması gereklidir. Doğru ve ideal biçimde kullanıldığında, web sitelerine yarar sağlayabilmektedir. Link değişimleri yapılırken sitelerin ‘’Domain Authority’’ değerlerine bakılarak alınmalıdır.

Çapraz link değişimi yapılacak olan sitenin kalitesi ve SEO değerleri açısından bilgi sağlayan ve işe yarayan araçlardan biridir. Nano Medya, Seoyazılımlarında profesyonel algoritma sağlıyor.