Dmoz Nedir Nasıl Kayıt Yapılır Faydaları Nelerdir?

Dmoz Nedir Nasıl Kayıt Yapılır Faydaları Nelerdir?

22 Temmuz 2018


Dmoz Nedir Nasıl Kayıt Yapılır Faydaları Nelerdir?

İnternet sitelerinin sıralama sürecinde otomatik programlar ve para verilerek etkilenebilecek algoritmalar yerine direkt olarak gönüllü kişiler incelemeler yapar. Dmoz kaydıyla birlikte internet sitelerinin yarar ve fayda özelliklerinin ön planda tutulduğu bir sistem oluşması sağlanıyor. Ankara SEO ajansı güvencesiyle Dmoz kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitesinin iyi içerikli hale gelmesi için çalışmalar sadece doğru anahtar kelimelerin seçilmesine dayanmıyor. Dmoz kaydı yapılmış olan bir sitenin vereceği olumlu rapor, direkt olarak Google gibi platformlardaki durumu etkiler bu da direkt olarak sıralamadaki yerinizi ve sitenizin faydalı olduğuna dair görüşe yansıyacaktır. Daha fazla çaba sarf etmeniz gerekmeden, rakiplerinizin daha da üzerine çıkabilirsiniz.

Dmoz Kaydı Ne İşe Yarar?

Dmoz kaydı yapılan bir sitenin faydalı olduğu tespit edildiği taktirde, tüm platformlardaki önemi de artacaktır. Tamamen faydalı içerikler üreten, sorunsuz bir web sitesi olması gerektiği unutulmamalıdır. Web tasarım da dahil olmak üzere tüm site yapısı doğru şekilde oluşturulmuş olmalıdır. Kullanıcılar tarafından platform veya dizinden web sitesinin çok daha kolay bir şekilde bulunabiliyor olması sağlanıyor.

Dmoz Kaydı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Dmoz kaydı yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, web sitesinin aktif olarak çalışmaya devam eden bir yapısının bulunması gerekiyor. Sitenin yasaklı bir içerik barındırmaması gerekir (cinsel içerikler veya herhangi bir terör örgütü propagandası da dahil.)

Sitenin sayfa yapısında 404 hatası vermemesi gerekiyor. İçerik yapısının güvenli ve zengin içeriklerle dolu olması gereklidir. Kayıt esnasından doğru kategorinin seçilmesiyle, kategori özelliğine uygun olan kayıt işleminin gerçekleştirilmesi şarttır. Yenimahalle web tasarım firması olan Nano Medya sayesinde Dmoz kaydına dair tüm işlemlerin hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

Not : Dmoz 2017 İtibari ile kapanmıştır.