Doorway Sayfa Nedir?

Doorway Sayfa Nedir?

25 Temmuz 2018


Doorway Sayfa Nedir?

 

Doorway sayfa ya da Doorway Page olarak bilinen yöntem, Seo teknikleri olarak nitelendirilir. Lakin Black Hat yöntemi yani etik olmayan seo yöntemleri olarak değerlendirilmektedir. Yaygın olarak kullanılan doorway sayfa tekniğinde, tarayıcıların tam istediği şekilde veya beklentilerini karşılayacak şekilde hazırlanan sayfalar ile sağlanır.

 

 

 

Doorway Page Nasıl Yapılır?

 

Ankara Seo ajansı uygulamaları arasına olan ve pek çok webmaster tarafından kullanılan yöntemde, arama motorları için hazırlanan web sayfalarında boş kelimelerle içerik uzunluğu anlatılır.

 

 

 

Seo için asıl önemli olan ‘’Kodlama’’ ve web tasarım faktörlerine fazla yer verilmeden sadece anahtar kelime yerleştirimi sağlanır. Arama motoru robotları ve çalışma sistematiklerinde anahtar kelime uyumuna göre sıralama yapıldığı için tarayıcılar, web sitesini içeriğini bilemez ve boş içeriklerle hazırlanan sayfaları ideal kabul ederek üst sıralara yerleşmesini sağlar.

 

 

 

Doorway Sayfa Kullanımının Avantajı Var mıdır?

 

 

 

Köprü sayfa olarak tanımlanan doorwaypage yöntemi, cloaking tekniğiyle kullanılır. Yani yönlendirme linkleri ile köprü sayfalara giriş yapan kullanıcılar, yönlendirme linkleri ile hızlı şekilde köprü sayfalara giriş yapar.

 

 

 

Ostim web tasarım hizmetlerinde link yazılımları, çapraz link değişimleri, köprü sayfa ve yönlendirme linkleri ile benzer tekniklerin tamamına yer verilmekte, etik Seo çalışmaları ile web sitelerine proje hazırlanmaktadır.

 

 

 

Doorway Sayfaların Avantaj ve Dezavantajları

 

 

 

Doorway Sayfa yönteminde rekabet oranı çok yüksek değildir. Farklı seo faktörleriyle kullanımı sağlanır. Web sitelerinin üst sıralarda yer alması sağlanırken, arama motorlarında dost site görünümü sunar. Avantaj olarak pek çok webmaster tarafından kullanılan yöntem, dijital değerler açısından riskli yöntemlerden biri olarak sayılır.

 

Google gibi arama motorlarında önerilmeyen ve kullanımı tespit edildiğinde web sitelerinin spam olarak algılanmasını ve silinmesine neden olan Black Hat Seo yöntemlerinden biridir. Nano Medya etik değerler ve profesyonel Seo yazılımlarıyla yükseliş sağlıyor.