Google İşletme Kaydı Nedir, Avantajları Nelerdir?

Google İşletme Kaydı Nedir, Avantajları Nelerdir?

25 Temmuz 2018


 

Google İşletme Kaydı Nedir, Avantajları Nelerdir?

 

Google İşletme kaydı, ticari firmalar için geliştirilmiş sistemlerden biridir. Şirketlere bazı avantajlar sağlayan sistem; Google My Business olarak bilinir. İşletme Merkezi olarak nitelendirilen daha sonra Google Rehber olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ticari firmaların internette daha kolay reklam ve tanıtım yapmasını sağlayan bir sistemdir.

 

Google İşletme Kaydı

 

Ankara web tasarım firması, kurumsal web hizmetleriyle firmalara dijital platformlarda daha kolay reklam olanağı sunuyor. Üstelik ticari firmalar, Google İşletme Merkezi’nden ücretsiz olarak faydalanmaktadır.

Program, Google Maps uygulaması ile birlikte çalışmaktadır. Bölgesel reklam ve tanıtım hizmetlerinde de kullanıcılara arama sonuçlarına göre listeleme sunmaktadır. Ayrıca Google tarafından onaylanan işletmeler, daha prestijli olarak nitelendirilmektedir.

Firmaların adı, adres ve irtibat bilgileri, firmanın açık olduğu saatler gibi pek çok bilginin yer alması sağlanır. Bu nedenle firma bilgilerinin doğru şekilde girilmesi Maps üzerinde doğru konumdan sunulmasını sağlar.

 

Google İşletme Merkezi Özellikleri

 

Firmaların bilgilerinin yer alması ve ürünlerin, satışların grafiklerinin bulunması, firma hakkında kullanıcılara doğru ve net bilgiler verilmesini sağlar.Ostim web tasarım firması, Google tarafından geliştirilen tüm programları önermektedir. Özellikle Seo uyumu sağlanması ve dost site görünümü sunulması açısından Google programları, firmalara ticari katkı sağlaması açısından da Google İşletme Merkezi kullanımı önemlidir.

 

Nano Medya web tasarım uygulamaları ile Google Map üzerinde firmaların işlenmesini sağlayarak, doğal yoldan reklam ve tanıtım yapılmasını, bölgesel seo’da başarı kaydedilmesine olanak sunar.

 

Sosyal Medya üzerinden satış yapan firmalar, e-ticaret siteleri, e-mağazacılık sistemleri ve hemen her sektördeki kurum ve kuruluşlar için işletme uygulaması kullanmak avantaj sağlar. Kurumsal bir görünüm sunarken, harita üzerinde konumlandırmayı, ticari firmaların daha kapsamlı reklam yapmasına olanak sunar.