Google Yerel İşletmelere Kayıt Yaptırmak

Google Yerel İşletmelere Kayıt Yaptırmak

3 Nisan 2018


 Google Yerel İşletmelere Kayıt Yaptırmak Firmanızın Bulunma Potansiyeline Yüksek Katkı Yapar!

Google yerel işletmelere kayıt yaptırmak vakit isteyen bir iştir. Önce firmanızı google veritabanına kayıt ediyoruz. Daha sonra google'den tarafınıza erdiğiniz adres bilgilerine 15 gün içerisinde bir google yazan zarf ve içerisinde pin kodu geliyor. Adresiniz teyit etme amaçlı bu işletmenin gerçekten size ait olduğunu kanıtlamak için google böyle bir güvenlik önlemi yapmış. Ortalama 15-20 gün içerisinde gelen zarf içerisindeki pin numarasını girdikten sorna işletmeniz artık google aramalarında ziyaretçi kazanmaya başlayackatır. İnsanlar ayrıca işyerinizin konum bilgilerini de rahatlıkla firma ismi yazarak sağ üst köşede haritalar bölümünden işaretlenen net konum bilgisi üzerinden işletmenize çok kolay bir şekilde ulaşabilecek, fotoğraf paylaşabilecek , 3, 4, 5 yıldız aralığında firmanızı değerlendirerek insanların firmanız hakkında daha güzel yada kötü ise kötü yorum bırakabilmesi özgürlüğünü de verecektir.

Bu aşamanın ardından biz üstümüze düşen kayıt hamlelerini yaparak tamamlamış oluyoruz. Yerel işletme kaydımızı tamamlamamızın ardından, hesap yönetim sayfamızı kullanarak ayarları değiştirebilir, web site adresimizi ekleyebilir, diğer teferruat kayıtlarını güncelleyerek işletme kaydımızı geliştirebiliriz. Google aramalarında hem kelime arama sonuçlarında görüntülenip hem harita aramalarında görüntülenerek bulunurluğumuzu kolaylaştırmış olduk. Artık aramalarda yerel işletme olarak bulunabiliriz.
 
My Business Aramalarında Kolay Bir Şekilde Bulunabileceksiniz!
 
Google Yerel İşletme ekleme (Google My Business kayıt) işlemini Nanomedya firması olarak müşterilerimize özel ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz bir hizmettir. Şirket bilgilerinizi Google üzerine kayıt etmeniz SEO açısından olduğu kadar, kelime bazlı aramalarda ulaşılma sayısının artması bakımından bile yararlı olacaktır.