Googlede yükselmek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Googlede yükselmek hiç bu kadar kolay olmamıştı

25 Mayıs 2018


GOOGLE'DE YÜKSELMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Google'de üst sıralarda yer almak her firmanın kuşkusuz hayali fakat bu hayali gerçekleştirmek o kadar da basit değil. Rakiplerinizin analizlerini iyi yapmalsıınız. Neler yapıyorlar?, Hangi sosyal hesapdan ne kadar ziyaretçi çekiyorlar?, Ne kadar organik trafik sağlıyorlar gibi bir çok seçenek ile hizmet veren faaliyet gösteren firmalar mevcut.

Aslında google'de yükselmek için en basit yöntem ziyaretçi çekmektir. Bunu'da google üzerinden bir takım hit programları ile kısmen yapabilirsiniz fakat faydadan çok zarar'da getirebilirler. Süreklilik arz etmediğinde google botları sizleri spam olarak algılayarak sitenizi spam'a sokabilir. Fakat düzenli olarak organik hit servisi veren sitelerden destek alabilirsiniz. Anahtar kelimelerinize arama trafiği göndererek kelime hacminde genişlemesine olanak sağlayabilirsiniz.

GOOGLE'DE ORGANİK YÜKSELMEK NEDİR?

Google'de organik yükselmek için binbir çeşit takla atmaya gerek yok arkadaşlar bu işin ilmi yazmaktan geçer. Ne kadar kaliteli yazı yazarsanız o kadar çok hit kazanırsınız. İçeriği zengin tutmak günlük 1 makale değil 10 makale eklemek google gözünde sizi her zaman değerli kılar. Günde 30-40 makale eklemek google 'nin gözünde vay beee ne kadar başarılı bir firma hergün yazıyor çok ilgi çekici deyip google botlarının sitenizden çıkmadan süreli sitenizi taraması demektir. Google SEO dediğimiz olay aslında en basit örneği ile içeriği zengin tutmaktır. Neden mi? gelin birlikte inceleyelim. 

NE KADAR ÇOK MAKALE O KADAR ÇOK ZİYARETÇİ DEMEK 

Ne kadar çok makale yazarsanız google gözünde o kadar değerli olursunuz, Ne kadar içeriğiniz zayıfsa google tarafından o kadar zayıf bir sitesinizdir. Sitenizin oteritesi yazdığınız yazıların özgün daha önce internet ortamında paylaşılmamış yazılar olması gerekmektedir. Sağdan soldan alıntı yazılar websiteniz üzerinde faydadan çok zarar vermektedir. Google kopya içeriği sevmez. Direk spam'a atar sizi arama sonuçlarında ciddi gerilemeler yaşarsınız. 

"Halk dilinde bir laf vardır Ne kadar ekmek o kadar köfte"

Bu tabiri unutmayalım. Ne kadar çok içerik girer arı'nın petek yaptığı gibi çalışır, İnce ince dokuyarak bir şahiser yaratırsanız google'de sizi o kadar kaideye alır ve içeriklerinizi veritabanına sürekli ekleyerek sitenizi daha güvenli olarak işaretler. Sürekli içerik girdiğinizde google gözünde her zaman yükseliş trendini yakalarsınız. En iyi SEO taktiği organik hit çekmektir. Bunu'da yazdığınız makale toplamı 1 yılda ortalama 1000 olsun. Günde 1 makalenizi 3-4 kişi okuyabildiğini düşünün google aranmalarını takip edin trend konu başlıklarından makaleler hazırlayın insanların ilgisini çekin ve 4000-5000 orgnaik ziyaretçiye erişin buda google sıralamalarınızı oldukça ciddi şekilde yükseltecektir.

GOOGLE DİZİNLERE EKLENMEYİ SEVER

Google bir dizin sitesini hergün inceler genelde text ağırlıklı olduğu için bu tip siteler indexlemesi onlar için daha rahattır. O yüzden dizin sitelerinde bir geri dönüş linki Backlink var ise bu size + olarak yansır. Spam çöplüğü olmamış domain oteritesi yüksek web sitelerinden link alarak web sitenizin oteritesini güçlendirebilirsiniz. Tabiki bunlar emek ve zaman isteyen şeyler pc başında neredeyse 6-7 saatinizi günlük ayırmalısınız. Bunuda çalışan bir firma olduğunuzdan sürekli takip etmeniz imkansız olacaktır. O yüzden Ankara Web Tasarım Ajansı olarak siz değerli müşterilerimizin takip ve çalışmalarını yönetmek için her zaman hazırız. Şu anda bu makaleyi okuyabiliyorsanız demekki biz bu işi gerçekten doğru yapıyoruz demektir. Amacımıza ulaşmışız demekki yukarıda yazdığımız herşey doğru doğru olmasa şu anda siz bu makaleyi okuyamıyor olurdunuz ! o yüzden şu anda sanırım güveninizi kazandık.

Gerisi yüz yüze görüşmeye kaldı en kısa sürede sizleri davet etmek isteriz. Sizleride mutlu müşterilerimiz arasında görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla