Grafik Tasarım Ankara Ajansı

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Grafik Tasarım Ankara Ajansı

 Grafik Tasarım

 

Grafik tasarım, son derece geniş bir kavramdır. Herhangi bir mesajın, metinin ya da sloganın; görsel bir şekilde farklı kitlere ulaştırılması, grafik tasarım ile mümkündür. Bu noktada grafik tasarım içinde birçok farklı ve önemli unsurun olduğunu görmekteyiz. Bunların başında ambalaj, kitap, çizgi film, dergi, tanıtım filmler, afiş, logo, sokak afiş gelmektedir. Firmalar ve şirketler, kendilerine en uygun olan tasarım yöntemini seçerek, başarılı bir biçimde mesajlarını, çok sayıda kişiye iletebilirler.

 

Grafik Tasarım Hangi Programları Kullanır?

 

Grafik tasarım ile alakalı olarak kullanılan birçok farklı program vardır. Bu programlar şöyledir;

  • Adobe Photoshop, en çok tercih edilen programların başında gelir. Fotoğraf ve resim düzenlemenin yanı sıra piksel tabanlı olarak tanımlanan görüntüleri sayısal bir biçimde işleyebilmektedir. Bit resimlerin başarılı bir biçimde işlenebilmesi, programı çok kullanılır bir hale getirmiştir. Mevcut programın sahip olduğu tüm seri ile kombinasyonlu olarak çalışabilen program, bu açıdan bakıldığı zaman çok işlevseldir.
  • Adobe In Design, vektör tabanlı bir program olarak dikkat çeker. Tasarımın yanı sıra sayfa düzeni için de kullanılabilir. Birden fazla sayfadan oluşan işlerin tümünde, ne kadar iyi bir bir program olduğunu başarılı bir biçimde gösterir. Bunun yanı sıra eğimli bir biçimde doldurma, grafikleri ve metinleri ölçeklendirme, kaydırma gibi işlemleri de yapar.
  • Adobe Illustrator, svg, pdf, eps ve ai uzantılı dosyalar üzerinde çalışabilmektedir. Çizim özellikleri çok gelişmiştir. Baskı grafiği konusunda çok başarılı sonuçlar verir. İçinde creative suite paketi vardır.
  • Adobe Fireworks, resim düzenlemek için kullanılan bir başka programdır. Bunun yanı sıra grafik de işleyebilmektedir. Özellikle web grafiği konusunda çok başarılı sonuçlar verir.

 

Grafik Tasarım Nerelerde Kullanılır?

 

Grafik tasarım, çok geniş olan bir kullanım alanına sahiptir. Buna göre en çok tercih edildiği yer reklam sektörüdür. Özellikle büyük kentlerdeki reklam tabelaları, grafik tasarımı sonucu oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra broşürler, el ilanları, firmaların logoları, dizi ve filmlerin tanıtımından kullanılan her türlü görsel, grafik tasarımı  ile elde edilmiştir. Bu noktada internet sitelerinde de kullanımı çok yaygındır.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr