İnternal Link Yapısı Nedir

İnternal Link Yapısı Nedir

27 Temmuz 2018


İnternal Link Yapısı Nedir?

 

İnternal link yapısı, site içi bağlantı olarak tanımlanır. İnternet platformlarında kullanılan, web tasarım sistemlerinde, sitelerin içeriğinde sunulan bağlantılardır. Sayfalar arasındaki linkleme işlemleridir.

Ankara SEO Ajansı, internal link sistemlerinde, sayfaların düzenlerini ve sıralanmasını sağlayarak, kullanıcılara diğer sayfalarında sunulmasına olanak sağlıyor.

 

İnternal Link Sisteminde Özen Gösterilmesi Gerekenler

 

Web sayfasının ilk sunulduğu, dijital dünyadaki görünen kısmı ana sayfadır. Her web sitesinin ara-yüz sayfası yani giriş sayfası nitelikle donatılmalıdır. Internal link yapısında da dikkat edilmesi gereken ana sayfa tasarımıdır.

 

Google başta olmak üzere tüm arama motorları, web sitelerinin ana sayfalarına daha çok dikkat etmektedir. Alt yapı makyajı olarak nitelendirilebilen ana sayfa, kullanıcılara ‘’hoş geldin’’ ifadesinin, kaliteli şekilde sunulması olarak tanımlanabilir.

 

Ankara web tasarım hizmetlerinde, ana sayfadan diğer sayfalara ideal link çıkışı sağlanır. Link verilirken, alt sayfalar ve ana sayfa arasındaki hiyerarşi sağlanarak, ideal linkleme yapılması ve anahtar kelime kullanımı önemlidir.

 

External Link Yapısı

 

Site dışı bağlantı olarak tanımlanan external link yapıları, internallinklerle doğrudan bağlantılıdır. Seo sistemi sayesinde en çok bağlantı verilen sayfa tespit edilerek, dış bağlantı faktörleri kullanılır.

Sayfa sıralaması ve popüler olan sayfaların ön plana çıkarılması, site değerleri açısından önem taşır. En çok ziyaret edilen sayfalarda site içi ve site dışı bağlantılar yapılarak, diğer sayfaların da popülaritesinin artması sağlanabilir.

Yenimahalle web tasarım hizmetlerinde sitelerin tüm sayfaları ideal biçimde değerlendirilerek, doğru linkleme yapılır.

 

İnternal Link Yapısında Artı Değerler

 

Nano Medya site içi linkleme uygulamalarında, metin içerisinden bağlantı sağlamaktadır. Site içi linklerin, arama motoru optimizasyonuna uygunluğu, sayfalar arasında doğru link ve bağlantıların verilmesi önem taşır. Sayfaların indekslenmesi ideal biçimde yapılandırılır.