İyi Fikirler Kağıt Üzerinde Başlar!!

İyi Fikirler Kağıt Üzerinde Başlar!!

28 Temmuz 2017


İyi Fikirler Kağıt Üzerinde Başlar!!

   Büyük tasarımcıların ortak bir özelliği vardır.  Tasarım süreçleri fikir merkezlidir; Daha çok kağıt üzerinde çalışılmış ama eyleme geçirilmemiş fikirlerdir. Bir projeyi tamamlamak için (çoğu zaman yoğun müşteri baskısı karşısında) acele etmeden bilgisayara, web tasarım ve diğer  araçlarına yönelmeden önce proje taslağını oluşturmak için - ilk önce kağıttan başlayın!

Peki bu fikirleri nasıl üretiriz?

   İlhamın ne zaman nerde çıkacağı belli olmaz, bir anda da çıkabilir. Ancak, iyi fikirleri olgunlaştırma süreçlerlerinde iyi bir role sahip bir tasarımcı olarak çalışırken, düşündüğü fikrin , kafasının üstünde ampülün görünmesini beklemek gibi, zaman kayıpları iyi bir düşünür için iyi değildir.Öncelikle iyi bir fikir bulabileceğimiz bir ortam oluşturmamız gerekiyor.

   Fikir üreteme me gibi bir durumla  karşılaştığında, fikir bulucu gelgit dalgasının kilidini açmak için ne yapacağız? Panik yapmayın.. , iyi bir fikre ihtiyaç duyduğunuzda, iyi bir fikir yakalamanızı sağlaycak birkaç sağlam tekniği ankara web tasarım firması olarak sizinle paylaşmak istiyorum.

 

İşlemi doğru yapın!

   Fikirler nereden geliyor? Çoğu durumda bilgisayar ekranının herhangi bir yerinden, bir menü tipi,resim,ses,şekil gibi karşımıza çıkarlar. Dolayısıyla, ilk başlangıç noktamız, ilk eylemimiz bilgisayarınızın kapağını kapatmak ve bir taslak oluşturmak için kağıt üzerinde çalışmaktır. Tuhaf gelebilir, aynı zamanda dikkati dağıtmak gibi görünebilir, ancak – bu konuda bize güvenin – bu davranışını doğruluğunu dönüşümlerden göreceksiniz.

   Fikir üretimi, daha hızlı tempolu, manuel çalışma ortamında en iyi gerçekleştirilen tüm süreçleri, hızlı bir şekilde tekrarlayan, yüksek skeç çizen ve düşünen bir süreç olmalıdır. Fikirlerinizi not ettiğiniz veya çizdiğiniz not defterinin hiçbir önemi yok. Fikirlerinizin ana hatlarını belirleyip kalın çizgilerle çizip belirleyin.

 Giriş> Gelişme> Sonuç

 

   Fikirler bir anda gerçekleşmez. Yeni eklentiler olmadan bir fikrin gelişmesi, çıktı yönündeki sonuc değişmeyecek ve aynı kalacaktır. Bu nedenle, fikrin gelişimini ve düşüncenizi gelişmesini sağlayacak yeni tetikleyici ve uyarıcı anlar bulup sürekli olarak bir akış sağlamanız gerekmektedir.

   Her tasarımcının masaya getirdiği fikir, önceki yapılan işlere göre benzersiz bilgidir. Bu bilgiyi artırmak için denenmiş ve test edilmiş bir yöntemin, sıklıkla ya da yaygın olarak, okumaktan geçtiğini keşfetmek şaşırtıcı olmayacaktır. En iyi ve en benzersiz fikirler, inanmaktan ve başarma hayalinden geçmektedir.

    Biriktirdiğiniz bilgiyi ön planaçıkarmanın en iyi yollarından biri yazmaktır. Yazı yazma eylemi, düşüncenizi kolaylaştırır ve bir gün geri döneceğiniz puzzle parçalarını oluşmaya başlar. Bir kitap veya iyi ifade edilmiş bir makale yazmak zorunda değilsiniz; Taslağınızda ki karalanmış bir not, fikrin oluşum sürecini ortaya çıkarmada yeterli olacaktır.

    Yazı yazarken olduğu gibi, fikrinizin oluşum sürecinizin önemli bir bölümünü çizmenizi rica ediyoruz. Yazıdan çok daha acele ediliyor, taslak çizimler, henüz şekillendirilmemiş fikirleri kağıda dökme, size daha çok fikir gelişim sürecinde, en karmaşık bir durumda olayları anlamanıza yardımcı olur.

Pratik Yapın

    Her zaman yanınızda  not defteri ve bir kalem taşıyın. Her ne kadar en iyi fikirlerin sıradan bir karalama not defterinin bir köşesine çizilmiş,karalanmış gibi görünse de, her zaman 'düşünme yetinizi' benimseyin. Evden çıkarken telefonunuzu, cüzdanınızı, anahtarlarınızı ya da diğer eşyalarınızı yanınıza almadan ayrılmadığınız gibi,  düşüncelerinizi de sanki bir eşyanız gibi yanınıza almayı sakın unutmayın.

    Ayrıca, not defterinizi ne kadar çok kullanırsanız, fikirlerinizi hatırlama konusunda daha yardımcı olacaktır. Notlarınızı, mükemmel bir taslak haline getirme olarak değil de, düşüncelerinizi, fikirlerinizi özümsemek olmalıdır.

   ankara web tasarım firmaları olarak son sözüm. Not defterinizi iyi bir sanatçı olmak için değil, iyi bir düşünür olmak için kullanın.