Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

29 Ocak 2018


Mobil uyumlu web sitesi tasarımında Nanomedya Reklam ve Tanıtım Hizmetleri olarak faaliyet göstermekteyiz. Tüm yazılımlarımız Google Mobil Uyumlu Responsive tasarımlardır. Otomatik olarak eklediğiniz fotoğraflar mobil cep telefonlarının boyutlarına göre otomatik boyutlandırır ve hedef kitlenizin paylaştığınız yazı ve makaleleri rahat bir şekilde okumasını sağlar.

Mobil uyumlu web sitesi faydaları nelerdir?

 

Mobil uyumlu web sitesinin faydaları öncelikle hız olarak masaüstü ve laptop bilgisayarlar i5, i7 gibi yüksek donanımlara sahip olduğundan 3-4 saniye gibi bir süre zarfında ilgili site yüklenir. Fakat mobil cihazlar 1.2 ghz 4 çekirdek ama daha düşük özelliklerde grafik kartları ve ram olduğundan donanımsal olarak masaüstü ve laptop bilgisayarlar ile kıyaslanamaz dolayısı ile mobil cihazların donanımlarına göre ayrı bir tasarım yapılması gerekmektedir. Hem hız, hem hedef kitlenin daha rahat bir gezinti sağlaması için mobil uyumlu web siteleri google’nin gözünde daha popülerdir. 2018 yılı Google için Mobil bir dönemi başlatmıştır.

Mobil Uyumlu Siteler Neden Bu Kadar Önemli?

 

Mobil uyumlu siteler google gözünde 2018 yılında en popüler siteler olacaktır. Nedeni ise artık çağımızda her bireyin 15 yaşında genç bir çocuğun bile elinde telefon, Sosyal medya hesaplarını takip eden, google ve youtube gibi hesaplarda vakit geçiren bireyler olduğundan google reklam sektöründe her yaş kitlesine özel reklamlar yapmayı hedefliyor.

Mobil uyumlu siteler Mobil uyumsuz sitelere göre sıralama nasıl?

 

Öncelikle mobil uyumlu siteler google gözünde daha popüler olduğundan, daha ön sıralarda çıkacaktır. Mobil uyumsuz siteler ise siteniz mobil uyumlu değil! Hatası vermekte ve google popülerliğini yitirmektedir. Mobil uyumlu sitelerde pagespeed testleri de geçebilirse daha ön planda gözükecektir.

Mobil uyumlu web sitesi nasıl yapılır?