Pogo Sticking Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Pogo Sticking Nedir?
Pogo Sticking web tasarım yapısında önemi nedir? , Pogo Sticking Terim anlamı nedir?

 Pogo Sticking Nedir?

Web sitesinin kaliteli olup olmadığının anlaşılması, sadece içeriklerinin analiz edilmesine bağlı değildir. Web tasarım yapısına ek olarak, sitenin ziyaretçilerini hareketleri dahi en ufak bir kayıt sorunu olmaksızın belirlenir.

Siteye yanlışlıkla girilmesi, içeriğin yanlış bilgi verdiği için çıkılması da alg0oritmayı ve kalite metriğini etkileyen faktörlerdir. Pogo Sticking ise bu sürecin tanımlanması için belirlenmiş bir terimdir.

Pogo Sticking Terim Anlamı

Dikey olarak ani bir çıkma için kullanılan terim, Google sıralamasında ani bir sıçrama yapma durumu için belirlenmemiştir. Bir arama yapılması sonucunda tıklanan web sitesinin istenen içeriği sağlamaması halinde, arama yapan kişi bir önceki sayfaya geri döner. Bu işlem genellikle beş saniye içerisinde olur.

Pogo Sticking 5 saniyelik süre içerisinde, girilen fakat istenen içerik olmadığı için çıkılan siteler nedeniyle oluşur. Kötü bir durum olan bir faaliyetler, direkt olarak sitenin algoritmasını ve kalite metriğini etkileyecek yapıya sahiptir. Ostim Web tasarım kuruluşuyla görüşerek, sitede bu durumların en aza indirilmesi için yapılması gerekenlere uygun hareket edilebilir.

Pogo Sticking Yararlı Mı?

Pogo Sticking, hiçbir zaman için yararlı bir durum olarak görülmemelidir. Bazı site sahipleri, web sitesinin trafiğinin arttığını düşünerek bu durumla siteye olumlu bir sonuç sağlandığını öngörebiliyor. Tamamen yanlış. Sitenin ara yüzünden, içeriğin mantıksız veya kalitesinden kaynaklanan bir sürecin sonucunda Pogo Sticking ile karşılaşılır.

Arama yapan kişinin istediği veriye ulaşamayacağını ilk beş saniyede anlaması durumunda, algoritmalara bu giriş direkt olarak işlenir. Bu tarz girişlerin çokluğu halinde, sitenin farklı bir web sitesinde daha fazla vakit geçirildiği taktirde üste çıkması mümkün değildir. Ankara web tasarım firması olan Nano Medya ile görüşerek, sitenizde pogo sticking durumlarıyla karşılaşılmaması için ne yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr