Responsive Nedir?

Responsive Nedir?

23 Temmuz 2018


Responsive Nedir?

 

Mobil cihazların çok sık kullanıldığı ve internet aramalarında önemli bir yere sahip olduğu dönemde, sitelerin mobil cihazlara uyumlu olması gereklidir. Responsive site oluşturulması için Yenimahalle web tasarım firmasından yardım alınabilir.

 

Sitenin telefon ve tablet boyutlarına uygun şekilde tasarlanması, giriş yapılan cihaz tespit edildiğinde anında onun boyutlarına uyması sağlanır. Bu sayede site hem kullanışlı bir hale gelecek hem de kolaylıkla menüler arasında gezilebilecektir.

 

Responsive Site Nasıl Olur?

 

Responsive site yapısıyla birlikte, girilecek olan sitelerin mobil cihazlardan girişe uygun olması sağlanmalıdır. Web sitelerinin eskiden olduğu gibi sadece bilgisayardan giriş için uygun olma durumunun ortadan kaldırılması, tüm kullanım sürecini etkilemiştir. Bilgisayarda olduğu gibi yazıların, menülerin, fotoğrafların tam olarak ekrana sığması ve şık bir görünüm oluşturması sağlanacak şekilde responsive site tasarlanır.

Web sitelerinin ardık sadece bilgisayarla değil, mobil cihazlardan girildiğinde de rahatlıkla kullanılabilecek ara yüzünün olması gerekiyor. Ostim Web tasarım firmasıyla görüşebilir ve ziyaretçilerin site sayfalarının her alanını istedikleri şekilde yönetmelerini, rahatlıkla kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Mobil Uyumlu Olmayan Sitelerin Google Etkisi

 

Mobil uyumlu olmayan bir web sitesinin kullanışlı ve mobil girişe uygun sitelerdeki gibi özel faktörlere bağlı olarak değerlendirilmesi mümkün değildir. Web sitelerindeki mobil uyumluluk, son dönemde siteler için ekstra bir özellik olarak görülmüyor. Bir zorunluluk haline gelmiş olması, tüm web sitelerinin mobil girişe uygun bir tasarıma sahip olma zorunluluğunu ortaya çıkarıyor.

2010 yılında ortaya çıkan