Seo Hizmeti Ankara

Seo Hizmeti Ankara

5 Mayıs 2018


 Seo Hizmeti Ankara Reklam Ajansı

Seo deyince aklınıza ne gelir? Hemen yükselmek mi? yoksa anında google'de 1nci olmak mı? yanlış anında sizleri google'de birinci sıraya yerleştireceğiz diye arayanların çoğu palavra atmaktadır. Google'de kimse kolay kolay 1-2 ayda 1nci olamaz. Rekabet olmayan kelimelerde yazacağınız makalelerde istisnai durumlar olabilir. Onun haricinde kolay kolay birinci sıraya gelmeniz mümkün değildir. Uzun vadede sıkı bir çalışma gerektiren bir iştir. Hızlı çıkışların sert düşüşleri ve Spam yeme riskleri oldukça fazladır. Google'de hızlı yükselen siteler çoğunlukla hacklink alarak yükselir ve daha sorna spam'a google'nin algılaması ile düşer ve bir daha google arama motorlarında gözükmezler. Ucuza hemen seo yapıp sizleri yükselteceği vaadini veren kişilere itimat etmeyiniz.

SEO Ücretleri Ankara

Seo ücretleri Ankara'da firmadan firmaya göre verdiği hizmete ve kalitesine göre popülerliğine göre değişmektedir. Elbette 30-40 kişilik bir seo ajansının teklifi ile bizim teklifimiz bir olmayacaktır. Ekip çalışması ile daha büyük bir SEO ajansının teklifi arasında ciddi bir fark vardır. Örnek vermek gerekirse Türkiye'nin önde gelen SEO ajanslarından birisi sadece 1 web sitesi için 5.000 TL den başlar 20.000 TL ' ye kadar fiyat verirler. ( aylık ücret ) Dolayısı ile bütçesini aşan firmalar daha orta kalitede yada bir alt sekmentte bir firma arayışı içerisine girerler. 10.000 , 20.000 gibi rakamlar büyük rakamlar bizler tabiki böyle uçuk rakamlar istemiyoruz.

Web sitenizin ihtiyaçları doğrultusunda anahtar kelimenizin rekabetine göre oranlar değişmekte fiyatlar artmakta azalmaktadır. Bu yüzden öncelikle çok iyi bir analiz yapılması gerekir. Kimi zaman hiç seo çalışması bile yapmadan 1nci getirdiğimiz siteler oluyor .

Örnek vermek gerekirse ; Ankara Çatılı Bebek Ranzaları kelimesinde https://catilibebekranzalariyataklari.com sitesi 1nci gelir bunun en büyük sebebi domain ile anahtar kelimenin uyuşması kurulen eklentiler AMP gibi özellikleri taşıması ve kaliteli makaleler yazmamız internette olmayan görselleri kullanmamız. Kısacası başarıya giden yol illaki tonlarca para dökmek değil işin inceliğini düşünerek alternatif domainler alarak alternatif tasımlar yapmaktır.

Peki Nasıl Google'de liderliği kapabiliriz

Google'de liderliği kapmak çok kolay olmadığını yukarıda bahsetmiştim. Alanınız ile alakalı farklı uzantılı domainler almalı ve farklı hosting ip bloğunda içeriği tamamen birbirinden farklı olması gerekmekte google'ye öncelikle rakip miş gibi algılatarak google de indexlenmesini sağlayıp 2-3 ay sonra birbirine iç link vererek yükselmesini isediğiniz web sitesine link çıkışı vermelisiniz. No follow etiketi ile vereceğiniz linkler google'de sizleri yükseltecektir. Fakat bunları yapmak o kadar kolay mı? örneğin bir dekorasyon sitesisiniz bu kelimede yükselmeniz nerdeyse imkansız ayda 30 bin de para harcasınız bu kelimede yükselmeniz çok zor çünkü o kadar çok rakip var ki yada bir nakliye firması olsanız yükselmek istesenzi tonlarca para dökmeniz  gerekir. Özellikle google'de malesef çok fena bir piyasa var arakdaşlar hileli google tıklamaları son dönemlerde arttı ve google buna müdahale etmiyor neden mi? sanırım işine gelmiyor :)

Google'de sahte tıklama oranlarından ötürü müşterilerin maliyet tablosu şişmekte ayda 2000-3000 tl harcayan nakliye firmaları ya da hizmet sektöründeki diğer siteler artık ayda 10.000- 15 .000 reklama ayırıyor. Google bunu bilmiyor mu? istese önlemini alır nasıl mı? google'de tıklama yapan bilgisayarın ip numarası yerine mac yada harddisk seri numarasını aldırarak hileli tıklamaların önüne geçebileceği kanatindeyim. Peki bunu ben düşündüm google düşünemiyor mu? işte orası tartışmalı bir konu kendi arkadaşlarımdan örnek vereyim. Hizmet sektöründe madur olan o kadar arkadaş var ki saymakla bitmez peki ne yapacağız? çok basit organik arama sonuçlarında yükselerek günlük makaleler ekleyip ziyaretçi kazanarak bekleyerek zamanla yükselmesini sağlamak google'ye 10.000 yatırana kadar açıkcası gider mynet com'a bir tanıtım yazısı veririm daha etkili olur.. Gibi... 

 Tanıtım yazıları google 'de etkisi bilinen bir özelliktir. Fakat bunu kötü amaçlı kullanan spam sitelerden tabiki almayacaksınız eğer parasal bir sıkıntınız yok ise Türkiye'nin en büyük sitelerinden milliyet olsun mynet olsun bu tür sitelerden tanıtım yazısı alabilirsiniz. Bunu yine sizlere bizler sağlayabiliyoruz.

Orta dereceli bir bütçeye sahipseniz ona göre değişik link varyansonlarımız mevcut. Kaliteli link çıkışlarından 3 ile 6 ay gibi zaman aralığında gözle görülür yükselmeleri hep beraber takip edeceğiz. Google'de yükselmek için biraz'da şansa ihtiyacınız var ne kadar teknik bilgiye sahip olursanız olun google algoritmasını %100 çözen hiçbir firma yoktur. Fakat elimizden gelenin en iyisini yapacağız.