Seo ile Arama Motorlarında Yükselin

Seo ile Arama Motorlarında Yükselin

28 Kasım 2017


Seo ile arama motorlarında yükselmenin faydaları

Seo ile arama motorlarında nasıl yükselebiliriz?bu soruyu hergün milyonlarca kişi aramakta ve malesef hep yıllar öncenin yöntemlerini okuyarak boşa vakit harcamaktadırlar. Kimileri profil backlink, kimileri yorum backlink yaparak günlük binlerce backlink sağlayıp emek harcayıp sıralamasında çok ufak kıpırdamalar dışında pek bir faydası olmadığını görmektedirler.

Arama Motorlarında en üst sıralara nasıl çıkabiliriz?

 

Arama motorunda üst sıralara çıkabilmek öyle kolay bir iş değildir emek ister, para ister , zaman ister .... Öncelikle web site domain'inizin yükselmek istediğiniz kelime ile alakalı bir isim seçmelisiniz daha sonra anahtar kelimelerinizi seçip title başlık ve anahtar kelime ve açıklamalara kelimeleri tekrarlamadan kısa ve öz bir şekilde kelime standartlarına uyarak seo uyumlu bir başlık , anahtar kelime ve açıklama yazarak işlemleri tamamlayın.

 

Arama motorlarında yükselmek için Xml 'nin önemi

 

Arama motorlarında yükselebilmek için öncelikle google webmasters'e web sitemizi eklememiz ve kullandığımız yazılım wordpress,joomla yada bizim web sitemiz gibi tamamen özel bir yazılım olan scriptimizin xml ' kodunu google'ye gönderdikten sonra indexlemesini beklemek olacaktır. Yazılarınız eğer özgün  sağdan soldan kopya olmayan resim , video , açıklamalar var ise google hemen indexleyecektir. 

 

Googlede yükselmek için makalelerin önemi 

 

Google'de yükselmek için makaleler çok önemlidir. Günde 1-2 adet özgün makale yazmak google'de güvenilirliğinizi yükseltecek ve sürekli içerik girdiğinizde google bootları sürekli web sitenizi ziyaret ederek veritabanına bu yararlı bilgileri ekleyecektir. Eğer birbirinin kopyası makaleleri eklerseniz google sizleri spam'a sokabilir hatta arama motorlarından kalitesiz diye ceza verip kaldırabilir. Tekrar indexlemeniz içinde komple içeriği tasarımı silip sıfırdan yapmanız gerekebilir buda emeklerinizin çöpe gitmesine neden olacaktır.

Seo 'da İç Link'in Önemi 

 

Seo yaparken sitenizde mutlaka iç linklemeye önem vermelisiniz , Peki nedir bu iç linkleme işlemi açıklamak gerekirse web sitenizdeki makalelerin birbirine bağlamaktır. Kısacası bir önceki yazdığınız makale örneğin bu işi yapabilecek bir firma tercih etmek isterseniz Ankara Web Tasarım Firmaları isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. Bu yazdığımız cümledeki gibi link vererek site içi diğer makaleye yönlendirdiğimizden google o makalemize verdiğimiz link'e +1 puan daha verecektir. Ayrıca kullanıcılar bu makaleyi okurken diğer makaleyide okuduğundan sayfada durma süresi uzayacağından google web sitenizin kalitesini yükseltip sizlere olumlu puan verecektir.

Seo 'da Dış Link'in önemi

 

Seo 'da dış linkleme çok önemlidir. Özellikle ücretsiz wordpress, joomla tarzı bloglar, blogger tarzı bloglar ve diğer farklı firmalar winx vs gibi siteler 'den makalelerinizi çoğaltarak dış link alabilirsiniz fakat bunlarda belli bir zaman sonra yetmeyecektir. Dışardan destek almanız gereken noktalarda bu işi yapan ajanslar yada bizim gibi firmalardan destek alabilirsiniz. Mynet , Milliyet gibi bilinen sitelerden bir adet makale almanız 3-5 bin tl gibi bir masraf ile örneğin böyle bir siteden link alabilirsiniz ve sitenizin direk sıralaması anında değişebileceğini düşünün öncelikle organik hit ( ziyaretçi ) geleceğinden mynet gibi bir siteden alacağınız bir link diğer 30-40 tl lik alacağınız 100 siteden daha fazla değerli olduğundan bizim düşüncelerimize göre daha çok faydası olacaktır. Dış link alırken dikkat edilmesi gerekenler sitenin popülerliği , alexa sıralaması , kaç yıllık olduğu çok önemli sizler için bunları takip ediyoruz eğer backlink seo paketlerimizden hizmet alırken dış link hizmeti de aylık olarak almak isterseniz firmamız bunu sizlere sağlamaktadır. Türkiye'nin önde gelen sitelerine reklam verebiliyoruz.