Sitemin Google arama sonuçlarında yer almasını istiyorum

Sitemin Google arama sonuçlarında yer almasını istiyorum

17 Ocak 2018


 Web sitenizi Google'da alma

Google'ın arama sonuçlarına dahil olmak kolay ve ücretsizdir. Web sitenizi arama motorlarına googleye kayıt etmek için sizden para talep eden kişilerden uzak durunuz. Sitenizi Google'a göndermeniz bile gerekmez. Google, dizinimize eklenecek siteleri bulmak üzere web'i düzenli olarak keşfetmek için "web tarayıcıları" adlı yazılımı kullanan tam otomatik bir arama motorudur. Aslında arama sonuçlarımızda listelenen sitelerin büyük çoğunluğu, eklenmek üzere manuel olarak gönderilmiş siteler değil, Googlebot'ların web’i tararken bulup otomatik olarak eklediği sitelerdir.

 

Web Sitem Google'da kayıtlı mı?

 
Sitenizin Google'ın dizinine dahil edilmiş olup olmadığını belirlemek üzere sitenizin URL'si için bir site araması yapın. Örneğin, "site:nanomedya.com.tr" araması, yaptığınızda bizim itemizin google'de index alıp almadığını kontrol edebilirsiniz.
 
Siteniz arama sonuçlarında görünmüyorsa, g.co/searchconsole adresine gidip Google Search Console'da web sitenizin sahipliğinidoğrulayabilir, google.com/webmasters/tools/submit-url adresinden sitenizi dizine eklenmesi için gönderebilirsiniz.
 

Web Sitemi Google Nasıl Kayıt Ederim?

 
İlk olarak bir gmail hesabı açın, daha sonra google.com.tr/webmasters 'e gidip üye girişi yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda mülk ekle'ye basıp domain isminizi yazın size bir dosya verecek bunu ftp ile upload edin sitenize ve sorna doğrulama yapın çeşitli alternatiflerle bunu google analiz yada ufak bir meta tag kodu ile 'de onaylayabilirsiniz. Daha sonra web sitenizin xml link'ini orda sitemap bölümüne eklemeniz sitenizin hızlı index almasına yardımcı olacaktır. Genellikle dediğim yerden eklendiğinde 1-2 günde index almaktadır.
 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu

 
En iyi uygulamalarımıza dayalı olarak SEO'nun temelleri hakkında kapsamlı bir genel bilgiye sahip olmak istiyorsanız tam yerine geldiniz. Bu kılavuz size sitenizi otomatik olarak Google'da birinci sıraya yerleştirecek sırlar vermeyecektir (bunun için üzgünüz!), ancak aşağıda özetlenen en iyi uygulamaları izlemenin arama motorlarının içeriğinizi taramasını, dizine eklemesini ve anlamasını kolaylaştıracağını umuyoruz.
 
- Sitenizi Dizinlere Kayıt Edin ( Google kategorileşmiş yıllanmış siteleri sever daha hızlı index almak için mutlaka dizin sitelerini kullanın )
 
- Pingleme siteleri ( yazdığınız her içeriği pingleterek daha hızlı index alın.
- Yorum backlink ( diğer eş anlamdaş sitelerinize yorum yaparak sitenizi tanıtabilirsiniz.
- Tanıtım yazıları alın. Yıllanmış sitelerden tanıtım yazıları almanı google'de index hızınızı ve google Trustrank 'ınızı yüseltecektir.
 
 Yerel işletmem Google'da görünüyor mu?