Web Sitesi Yaptıracağız Fakat Hangi Firmaya Güvenmeliyiz?

Web Sitesi Yaptıracağız Fakat Hangi Firmaya Güvenmeliyiz?

1 Nisan 2018


Web Sitesi Yaptıracağız Fakat Hangi Firmaya Güvenmeliyiz Herkes Farklı Birşey Söylüyor?

 

Gerçekten çok zor bir soru arkadaşlar piyasada o kadar çok web tasarım işi yapan , yazılım işi yapan, sosyal medya işi yapan, SEO işi yapan firma varki ; Kimisi gerçekten nerdeyse bir otomobil parasına aylık SEO işi yapıyor kimisi Web Tasarım'ı bi yemek parasına yapıyor kimisi 'de yapılan işin hakkı neyse onu alıyor.

 

Bu durumda hangi firmaya güvenmelisiniz?

 

Tabiki işini profesyonel yapan, faturalı hizmet veren, sözleşme ile çalışan, yaptığı işin arkasında duran ve güvence veren bir firmayı tercih etmelisiniz. Ne olduğu bilinmeyen kişilere açtıracağınız domain bir daha o kişiyi bulamamanıza neden olabilir! Neden mi? Domain bir web sitesinin ayrıca bir firmanın kurumsal kimliğidir. Domain sizin firmanıza hitap eder. Örneğin biz Nanomedya firmasıyız ve Nanomedya.com.tr isimli domaini almışız eğer biz bu domaini farklı bir firmaya yada şahsi bir şahsa bağımlı kalarak almış olsaydık bugün bana 30 liraya sattığı domaini yarın 350 liraya satmayacağının hiçbir garantisi yok. Olduki vermediniz domain tescil hakkı kendisindeyse size vermeyebilir , illaki birgün marka tescil vs alarak geri alabilirsiniz fakat süreç uzar ve bu arada renjide olma gibi durumlar söz konusu olabilir web siteniz otorite ve itibar kaybedebilir. Spam reklamlar yapılabilir sitenize virüs bulaştırılıp kasten spam'a sokulabilir.

Kısacası bir web sitesi yaptırırken firmanızı gerçekten düzgün seçmelisiniz. Nanomedya firması olarak bizler sözleşme usülü sizleri koruma altına alıyoruz. Haklarınız belli , Firmamız belli, Vergi mükellefiyiz. Faturanızı alıyor , sözleşmenizi alıyorsunuz. Güven veriyoruz. Zaten referanslarımız bunun göstergesi değil mi?

 

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Öncelikle sözleşmeye dikkat edin , fiyatlar, her yıl yenileme ücretlerine, sunucu kirasına, hosting kirasına dikkat etmelisiniz. Sözleşmenizin şartlarına uymalısınız . Kullandığınız yazılım çok önemli. Özel bir konsept tasarım ve yazılım ile başlamanız firmanızın oterite ve itibarını yükseltecektir. Hazır uygulamalar ile yapılmış tasarımlar artık bilinçli kullanıcıların gözünde basit yazılım sıfatı taşımaktadır. O yüzden piyasadaki bilindik wordpress, joomla tarzı siteler yerine daha kurumsal bir web sitesi düşünülebilir.