Facebook Marketplace Türkiye'de Aktif mi?

Facebook Marketplace Türkiye'de Aktif mi?

29 Ağustos 2018


 

Facebook Reklamlarını Artık Marketplace’de görebileceğiz.

 

Facebook sayfa sahiplerinin bir çok kitleye ulaşmak için mevcutta kullandıkları “facebook reklamları” artık  Facebook Marketplace ‘de yayınlanacak. Böylelikle Facebook’un 2016 yıllarında faaliyete geçirdiği ; Satın alma ve satış işlemlerini gerçekleştirebileceği Marketplace’de reklam verme imkanı doğmuş oldu.

Facebook Reklamları Artık Facebook Marketplace’de

 

2016 yıllarından beri aktif olan Marketplace’de ilk kez reklam verme olasılığını sağlayan Facebook Reklamverenlere Marketplace (Pazar Yeri) ekranında ilk defa reklam verme özeliğini ekleyerek geri dönüşlerin 2 kat artacağını ön görüyor.

Facebook Marketplace ‘de reklam nasıl oluşturulur?

 

Reklam Yöneticisi’ne gidin ve hedefiniz olarak Erişim, Trafik, Dönüşümler, Katalog satışları veya Video görüntülemeleri’ni seçin. Ardından Devam’ı tıklayın.

  • Hedefinizi seçin.
  • Kitlenizi seçin ve hedeflemenizi tanımlayın.
  • Otomatik Yerleşimleri veya Yerleşimleri Düzenle’yi seçin.
  • Bütçenizi ve Zamanlamanızı ayarlayın.
  • İşiniz bittiğinde İleri’yi tıklayın.
  • Reklamınızın reklam biçimini seçin.
  • Reklamınızı tamamladıktan sonra Bitti’yi ve ardından Siparişi Ver’i tıklayın.

Reklamlarınızı verirken ve kampanyalarınızı oluştururken “Facebook Reklamları otomatik yerleşim” özelliğini seçmeniz Marketplace’de Messenger, Instagram, Facebook kitle ağı ve Haber kaynağı bölümlerinde reklamlarınızın görüntülenmesini arttırmaktadır.

Facebook Reklamlarında 2 Kat daha fazla getiri

 

Facebook Marketplace özelliğini keşfeden işletmeler hemen reklam vermeye başladı bile. Yoksa siz halen Facebook’un üstün yeni özelliği olan “Marketplace“ özelliğini halen keşfetmediniz mi? Normal reklamlara göre 2 kat daha fazla gelir sağlayan marketplace özelliği sayesinde facebook işletmelerin hedef kitlelere ve her kesimden insanlara çok rahat bir şekilde erişebilmenize olanak sağlıyor.

Peki Facebook Marketplace Türkiye’de Aktif mi?

 

Facebook marketplace ABD ve Kanada’da Aktif olarak kullanılıyor. Fakat Türkiye ve diğer Ülkeler için henüz daha yayına girmiş değil maalesef. Önümüzeki aylar içerisinde kullanıma sunulmasını beklemekteyiz. Reklam verenlerin şimdiden iştahını kabartan bir haber olarak bunu sizlere duyurmak isterdim fakat henüz halen Türkiye pazarında Facebook halen aktif rol oynamadı maalesef.  Türkiye’de marketplace aktif olduğunda bir çok kullanıcı Facebook’a olan güvencini bir nevze daha çok kazanabilir diye düşünüyorum fakat Facebook reklam vermek oldukça zor bir iş çünkü sürekli kalitesiz vs diyerek reklamları kabul etmeyebiliyor.

“Facebook Marketplace Türkiyede Aktif “ olduğunda Nanomedya Reklam ve Tanıtım Hizmetleri olarak sizlere sayfamız üzerinden bilgilendirme yapıyor olacağız.

Teşekkürler.