Faydalı SEO Çalışmaları nelerdir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Faydalı SEO Çalışmaları nelerdir?
Faydalı SEO Taktikleri nelerdir?, Faydalı seo nasıl olmalı?, Organik SEO Nasıl olmalı? gibi soruları makalemizde Ankara web tasarım firması olarak birlikte inceleyeceğiz.

Faydalı SEO Taktikleri Nelerdir?

 

"Faydalı seo taktikleri" internet üzerinde bir çok paylaşım bulunmaktadır. Kimisi blog backlink, kimisi profil backlink, kimisi otomati oluşturulmuş forum backlinklerden bir fayda sağlayacağını düşünmektedir. Evet sağlar link linktir. Hepsi değerlidir ! fakat ne şekilde kullanacağınızı bilmezseniz fayda yerine zarar verebilir. Başlangıçta dilerseniz "Basit SEO" isimli makalemde anlattığm gibi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Faydalı SEO Nasıl olur?

 

SEO 'dan bir fayda sağlamak istiyorsanız özverili şekilde günde 100 tane kopya bloglara aynı yazıyı yapıştırmak yerine günde 3-4 tane özgün bloglara anlamlı bir şekilde yorum bırakarak link verirseniz başarıyı sağlarsınız. Profil linkler oluştururken hep aynı yazıları oluşturmayın forumlarda imza tabir edilen bölgelere sitenizin link'ini verin forumda aktif olarak 2-3 günde bir ziyaret edip makalelere katılıp yorumlar yapın footer'den aldığınız bu link sizleri başarıya kavuşturacaktır. Aktif olmayan bir profil link'in size ne faydası var? tabiki yok önemli olan süreci aktif olarak değerlendirmek. Faydalı seo taktikleri arasında dilerseniz "Kapsamlı SEO Taktikleri" isimli makaleme göz atabilirsiniz.

Aslında hepimiz her şeyin hazırına konuyoruz, Frepik tarzı sitelerden hepimiz resim ve görseller kullanıyoruz neticede internet üzerinde var olan fotoğraflar ve index almış fotoğraflar bi nevze bizi SEO puanında geriye düşürse'de grafiklerlerin olmazsa olmazlarından birisidir. Aslında eğer imkanımız var ise her şeyin organik olmasına özen göstermelisiniz.

Organik SEO Nedir?

 

"Organik SEO" taktikleri arasında yukarıda yaptığım işlemlerde sayılabilir. Ayrıca organik seo için bir takım internet üzerinde programlar var hit kazandırma vs bu tür şeyere girerek sitelerinizi spam'a sokmayın sakın. Bu tür şeyler illegal işlemlerdir ve bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir, uzaktan bilgisayar verilerinizi ele geçirebilir. Kendiniz özel yazdırmadığınız hiç bir programı özellikle ftp bilgilerini sakladığnız bilgisayarlara yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Bu tür programlar bilgisayarnızda sizin haberiniz olmadan bir takım siteleri gezer ve gezdiği sitelerde eğer virüs var ise otomatik bilgisayarınıza bulaştırır kesinlikle otomatik hit programları kullanmayın. Bilgisayarınızı da aşırı şekilde yavaşlatır ve çok cpu tüketir.

Organik SEO yapmak için bol bol makale yazın düşük otoriteli kelimelere odaklanın direk en popüler kelimelere odaklanmayın zaten o popüler kelimelerde yılların seo sunu yapmış kişiler ön sıralarda sizin önünüzde olacağından yazdığınız işlemler sizde pek fazla fayda sağlamayacaktır. Fayda sağlaması için domain otoritenizin DA ve PA değerlerinizn 90-95 seviyelerinde olması gerekmektedir.

23 51
Nanomedya Footer Logo
Ankara Web Tasarım Ajansı olarak Çankaya Mahall Ankara ofislerinde SEO, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Web Tasarım, Katalog Tasarım, Adwords Danışmanlığı Hizmeti Sağlamaktayız.
instagramFacebookTwitterLinkedin
İletişim
adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Mahall Ankara E-Blok No: 274/6/31 Çankaya / ANKARA
telefon
0850 711 04 06 - 0532 720 32 25
EPosta
info@nanomedya.com.tr
Ankara Google Partner